Zarabianie w Internecie – Od Czego Zacząć?

Zarabianie w Internecie z jednej strony jest tematem bardzo prostym, a z drugiej strony bardzo trudnym.

Jest to bardzo proste w momencie, kiedy masz trochę „wolnych środków” na inwestycje w budowę własnych źródeł dochodu (lub masz skąd wziąć/pożyczyć takie środki na dłuższy czas) oraz jak znajdziesz osobę, która „jest w temacie” i będzie potrafiła wskazać Ci sensowne rozwiązania, w które warto na daną chwilę zainwestować – dzięki takiej osobie możesz zminimalizować ryzyko potencjalnej straty zainwestowanych pieniędzy.

Obecnie są tak ogromne możliwości i jest ich tak wiele, że posiadając wolne środki (mam na myśli tutaj kwoty od minimum kilkunastu tysięcy złotych  na jedno rozwiązanie w górę – bardzo optymalnie jest od ponad 20 000 zł w górę), czasem wystarczy po prostu zainwestować te pieniądze w dane rozwiązanie i „czekać na zyski” (bez jakiejkolwiek pracy). W innych przypadkach po „zainwestowaniu” swoich środków, wystarczy 10 – 15 minut dziennie na wykonanie „pracy”/czynności zleconych przez daną firmę, aby móc zarabiać, dzięki wydanym przez siebie pieniądzom.

Jest to bardzo trudne w momencie, kiedy dość, że nie masz własnych „wolnych  środków”, nie masz skąd ich wziąć (zarobić, pożyczyć…) i jeszcze masz długi/kredyty. 

Wtedy tak, czy inaczej w wielu przypadkach, będą potrzebne z Twojej strony jakieś pieniądze co miesiąc na budowę swojego źródła dochodu (np. na „abonament” miesięczny w danej firmie, na narzędzia marketingowe/hosting, na reklamę itp.), ale będą one oczywiście znacznie niższe, niż w pierwszym przypadku (np. 50, czy 100 zł mies. w wielu przypadkach wystarczy).

Jest to trudne dlatego, że jako „zielona osoba” w temacie, musisz nauczyć się skutecznego marketingu – budowania własnych grup partnerów/klientów wokół danej firmy, produktów, usług…, budowania relacji z tymi ludźmi, aby przez możliwie jak najdłuższy czas, chcieli akurat z Tobą współpracować, a nie z kimś innym. Jest tutaj mnóstwo codziennej pracy nad sobą i swoim biznesem, a duże wyniki z reguły nie pojawiają się „od razu”, tylko „w odroczonym terminie” (dla każdej osoby jest on inny – czasem jest to kilka miesięcy, czasem kilka lat…)
Jeśli chcesz mieć lepsze wyniki, to musisz stać się lepszą osobą, czyli musisz ostro zapieprzać, aby się to wydarzyło…

Od Czego Ja Zaczynałem?

Ja w sumie zaczynałem przygodę z zarabianiem w Internecie  (tak już na poważnie) od punktu „duży minus” 😉 – dlaczego? Dlatego, że w tamtym momencie prowadziłem już swoją firmę, z którą wystartowałem z pożyczką, chwilę później z dodatkowym kredytem i biorąc pod uwagę wszystkie swoje miesięczne koszty, raty itd., było mi bardzo ciężko, żeby nawet drobne kwoty (np. kilkadziesiąt złotych) móc jeszcze „wyczarować” na inwestycje w cokolwiek innego, niż swoja firma i podstawowe „elementy życia”. 

…dzięki materiałom znajdowanym przeze mnie po kolei w Internecie (na stronach internetowych, blogach, YouTube…), stopniowo uczyłem się wszystkiego (np. tego, czym jest autoresponder i jak go obsługiwać, jak stworzyć swoją prostą stronę internetową, jak umieścić pliki strony na serwerze itd.).
Te praktyczne umiejętności zaczynałem wykorzystywać/testować na darmowych programach partnerskich opartych o sprzedaż książek, za którą otrzymywało się jakieś śmieszne prowizje (np. po kilka złotych, czy kilkadziesiąt groszy)…


Stworzyłem swój pierwszy „tunel sprzedażowy”, zacząłem tworzyć różne strony z ofertami tych książek i promowałem je w Internecie na wszelkie sposoby, jakie przyszły mi do głowy, czy też o jakich gdzieś przeczytałem…

To były moje początki (tak w skróconej wersji)… i trwało to kilka lat, zanim zacząłem zarabiać pierwsze sensowne pieniądze w Internecie (w programach partnerskich itd.). W każdym razie nie było łatwo, ale byłem na tyle uparty i zdeterminowany, że nie poddałem się i mimo braku finansów na jakiekolwiek inwestycje związane z budową źródła dochodu w Internecie, jestem tu, gdzie jestem, osiągając coraz ciekawsze wyniki

Więc Od Czego Zacząć Zarabianie w Internecie?

Najpierw proponuję przemyśleć powyżej wspomniane kwestie dotyczące swojej obecnej sytuacji finansowej. Jak już to określisz, gdzie jesteś z swoimi finansami, to będziesz wiedział/a, co możesz zrobić – czy Twoje życie oparte o budowę źródła dochodu w Internecie, będzie w miarę łatwe i przyjemne, czy będzie „drogą usłaną gwoździami” przez pewien czas…

Następnie wystarczy poszukać w Internecie rozwiązań biznesowych/inwestycyjnych, które Ciebie zainteresują oraz znaleźć osobę, która w tych tematach aktywnie działa i z którą podejmiesz współpracę. Jeśli jesteś osobą „zieloną” w tych tematach, to musisz pamiętać, że jest tutaj sporo pułapek w postaci ludzi, którzy promują różne rozwiązania, ale nie znają nawet podstaw tego danego biznesu/rozwiązania i „współpraca” z kimś takim, nie da Ci kompletnie żadnych korzyści – musisz mieć osobę, na której możesz polegać, która Ci pomoże w razie potrzeby, wyjaśni podstawy danego biznesu, pokieruje gdzie ewentualnie możesz znaleźć istotne informacje, postara się pomóc w sytuacjach trudnych w danym biznesie dla Ciebie itd. 
Czyli najpierw musisz się po prostu przyglądnąć w Internecie na to, co i jak dana osoba robi w danym temacie – czy wrzuca tylko i wyłącznie oferty w Internecie związane z danym biznesem i pisze „wejdź, zarejestruj się” itp., a nie daje żadnych innych wartości… czy może prowadzi np. swój kanał na YouTube, swój blog, fan page na Facebooku lub swój profil na Facebooku lub w innych portalach społecznościowych, gdzie dzieli się wartościowymi informacjami, wskazówkami itd.
Na tej podstawie możesz wstępnie określić, czy dana osoba będzie odpowiednia dla Ciebie – czy ta współpraca przynajmniej w minimalnym stopniu przyniesie Tobie korzyść w postaci pomocy… Możesz też po prostu skontaktować się z daną osobą i popytać o różne aspekty związane z danym tematem, czy w ogóle będzie wiedzieć cokolwiek o rozwiązaniu, które promuje (czasem jest to naprawdę żenujące, jak widzisz, że ktoś pisze o danym rozwiązaniu, że jest najlepsze na świecie, ogromne pieniądze itd., ale jak zadasz proste pytanie dot. tego biznesu/rozwiązania, to nie potrafi nic na to odpowiedzieć, albo odpowiada w stylu „bo kolega powiedział mi, że to jest super…”).

W kolejnym etapie pozostaje podjąć współpracę z daną osobą w ramach konkretnego rozwiązania i albo „inwestujesz” większą kwotę w to rozwiązanie i jesteś wstanie w ciągu kilku miesięcy, do ok. roku czasu, zbudować sensowne źródło pasywnego dochodu bez większego wysiłku, albo też po prostu musisz zabrać się za marketing (nauczyć się promować to dane rozwiązanie, budować swoją grupę partnerów/klientów i zarabiać prowizje od ich zakupów) oraz działać codziennie uparcie, aż do osiągnięcia takich rezultatów, jakie Ciebie satysfakcjonują… 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *