Zarabianie Na Blogach Dzięki Reklamie Kontekstowej AdSense – Ile Możesz Zarabiać?

Co To Jest Reklama Kontekstowa?

Jest to reklama, która automatycznie dopasowuje się do zawartości Twojego serwisu, bloga. Czyli np. piszesz na blogu na temat zarabiania w Internecie, to na Twoim blogu będą pojawiały się reklamy powiązane z tematyką Twojego bloga, tak aby generowały możliwie jak najwięcej kliknięć.

Jak Ty Możesz Zarabiać, Dzięki Reklamie Kontekstowej?

Przede wszystkim musisz posiadać swój blog lub inny serwis internetowy, podjąć współpracę z firmą, która oferuje tego typu formę współpracy, umieścić specjalny kod na swojej stronie/blogu, który będzie wyświetlał reklamy reklamodawców współpracujących również z tą konkretną firmą. Reklamy te są przeważnie wyświetlane w formie tekstowej i w formie banerów reklamowych.

Czyli reklamodawca płaci firmie określoną stawkę np. za pozyskanie odwiedzin do jego strony, oferty…, który płaci za kliknięcia w jego reklamę, natomiast firma płaci Tobie, za to, że dzięki Twojej stronie, pozyskują odwiedzających dla swoich reklamodawców.

Jednym z najpopularniejszych systemów, za pośrednictwem których możesz zarabiać na reklamach kontekstowych, jest serwis stworzony przez Google, który nosi nazwę AdSense.

Czy Na Pewno Reklama Kontekstowa Jest dla Ciebie Dobrym Sposobem Na Zarabianie Online Na Swoim Blogu/Serwisie?

Umieszczanie tego typu reklam na swoim blogu lub jakiejkolwiek innej stronie, ma sens wtedy, kiedy Twój serwis generuje duży ruch codziennie. Jeśli Twój serwis generuje np. 100 – 1000 odwiedzin dziennie, to w żaden sposób Ci się to nie kalkuluje, bo za każde kliknięcie otrzymujesz groszowe zarobki, a przy takiej liczbie odwiedzin, kliknięć dziennie będzie niewiele.

Poza tym np. Gooogle AdSense lubi zawiesić konto na stałe użytkownikom, którzy sami ze swojego komputera klikają w reklamy umieszczone w swoim serwisie. Załóżmy, że w Twoim domu kilka osób korzysta z Twojego komputera i te osoby również zaglądają na Twoją stronę/blog – zainteresuje ich reklama, klikną w nią kilka razy, niedługo później otrzymasz inf. od Google, że Twoje konto w AdSense zostało zawieszone na stałe. Nie ma tutaj możliwości wytłumaczenia się, odzyskania konta.. Google niestety nie ma szacunku do swoich klientów i partnerów – coś im się nie spodoba, to nie masz konta. (ja taką sytuację miałem kilka lat temu, do tej pory nic się w tej kwestii nie zmieniło).

…oczywiście są również inne systemy, dające możliwość zarabiania na reklamach kontekstowych – np. AdKontekst, czy też OnetKontekst

Dla Kogo Również Nie Jest Dobrą Metodą Zarabianie Na Reklamach Kontekstowych?

Przede wszystkim wszyscy ludzie, którzy prowadzą serwis lub blog tematyczny, np. na temat biznesu, który rozwijają… albo właściciele sklepów internetowych, tej formy reklamy/zarabiania zdecydowanie powinni unikać. Dlaczego?

Tak jak napisałem na początku tego wpisu – reklama kontekstowa to taka, która dopasowuje się do treści Twojego serwisu. Prowadzisz np. sklep internetowy z sprzętem sportowym a system reklam kontekstowych, wyświetla w Twoim sklepie reklamy konkurencji. Co z tego, że ta reklama wygeneruje kliknięcia, za które Ty otrzymasz „grosze”, jak stracisz klientów, dzięki którym możesz zarobić kilkadziesiąt, kilkaset złotych, czy nawet kilka tys. złotych?

Podobnie sytuacja wygląda w przypadku bloga, który prowadzisz na temat konkretnego biznesu – tutaj również zarobisz grosze za kliknięcia w reklamy kontekstowe, a stracisz potencjalnych partnerów, dzięki którym mógłbyś/mogłabyś zarabiać przez długie lata.

Także jeśli planujesz zarabiać na reklamach kontekstowych, to sugeruję Ci mocno zastanowić się, czy w Twoim przypadku, naprawdę będzie miało to sens.

Często powtarzam – jak myślisz poważnie o budowaniu biznesu w internecie w oparciu o prowadzenie własnego bloga, to nie zakładaj sobie bloga w darmowych serwisach, tylko zainwestuj w to trochę pieniędzy. Większość serwisów, które oferują Ci założenie strony lub bloga „za darmo”, wyświetlają później w tych serwisach reklamy (przeważnie właśnie kontekstowe), także zamiast zarabiać, w rzeczywistości będziesz sporo pieniędzy tracić na takim rozwiązaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *