Wideo Dla Swojego Biznesu? – Jak Się Przełamać i Nagrać Pierwsze?

Wideo jest takim elementem, który może nam w dużym stopniu pomóc w pozycjonowaniu naszej strony lub bloga w wyszukiwarkach internetowych, pomóc w sprzedaży produktów i usług, czy też w budowaniu własnej marki.

Warto nagrywać materiały wideo i przekazywać w nich wartość, dzięki czemu nasz biznes może mocno przyspieszyć… 

 

…pytanie tylko, jak się przełamać do nagrywania materiałów wideo i dzielenia się nimi publicznie?

Początki są tak naprawdę dość „dramatyczne”, głównie w naszej psychice i bardzo ciężko jest się przełamać…

Najpierw chcę Ci pokazać wywiad, który przeprowadził jeden z blogerów z osobami, które aktywnie prowadzą swoje vlogi (czyli kanały na YouTube). W tym wywiadzie bloger Krzysztof Lis, zadaje pytanie właśnie, jak się przełamać do nagrywania wideo. Zobacz:

…z moich doświadczeń

Odnośnie powyższego wywiadu – w pełni zgadzam się z osobami, które mówią, że po prostu trzeba zacząć nagrywać wideo. Żadne techniki nie pomogą Ci jeśli samodzielnie, wewnętrznie nie podejmiesz decyzji, że będziesz to po prostu robić.

Ja zacząłem nagrywać wideo w 2013 roku. Podchodziłem do tego tematu chyba z pół roku, zanim mentalnie „dojrzałem” do tej decyzji. Jak już podjąłem decyzję, że będę to robił, to pierwsze wideo chyba z kilkadziesiąt razy nagrywałem i usuwałem, zanim umieściłem je na YouTube, bo w pewnym momencie zaczynał mi się „plątać język”, zapominałem, o czym miałem mówić, jak już nagrałem wideo, to po chwili stwierdzałem, że brzmi beznadziejnie… 

Także na początku, to co się dzieje w głowie człowieka, to jest masakra :), ale jak się nie poddasz i będziesz to robić możliwie jak najczęściej, będzie coraz lepiej.

W momencie jak się zawziąłem i zacząłem nagrywać wideo kilka razy w tygodniu, automatycznie coraz lepiej mi to zaczęło wychodzić, ale z kolei jak zrobiłem sobie kilkutygodniową przerwę, to znów w myślach, zaczynały pojawiać się jakieś głupie lęki, obawy itd. Także warto jest to robić możliwie jak najczęściej.

np. założyciel firmy Empower Network, w jednym z swoich szkoleń na temat nagrywania wideo, mówi o tym, aby nagrywać wideo codziennie przez min. 90 dni – ja osobiście tego rozwiązania nie stosowałem, ale jest to jak najbardziej dobry pomysł, ponieważ po takim czasie, w Twojej podświadomości zakoduje się ta czynność nagrywania wideo, jako coś naturalnego, jako codzienność i będziesz to robić na automacie. Po prostu masz jakiś temat, który chcesz poruszyć w wideo – włączasz kamerę lub program w komputerze do nagrywania screencastów i nagrywasz.

Jak chcesz zarabiać więcej w Internecie lub zacząć zarabiać online, to zdecydowanie warto przełamać się w tym temacie i zacząć nagrywać materiały wideo oraz je publikować online (w YouTube, na Facebooku itd.)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *