Ta JEDNA Cecha Zwiększy Stabilność Twoich Dochodów

W ostatnich latach upadła firma, należąca do człowieka, który nazywa się Robert Kiyosaki… Media podchwyciły temat i zrobiły sensację z tego wydarzenia. W Internecie pod postami ludzi, którzy umieszczali cytaty z książek Roberta, zaczęły pojawiać się złośliwe i chamskie komentarze w stylu ” taki mądry ten Twój guru, skoro sam nie potrafi utrzymać swojej firmy (…)?” itp.

…ale jest tutaj drobny szczegół – Robert wraz z swoją małżonką, posiadają min. kilka firm, posiadają sporo nieruchomości, na których zarabiają, mają wykupione złoto i inne wartościowe kruszce na wypadek upadku dolara itd., obydwoje wydali trochę książek, które są sprzedawane w wielu krajach i które co miesiąc „wkładają do ich kieszeni” zysk (niektóre z nich są światowymi bestsellerami).

…więc czy upadek tej jednej firmy był dla Roberta tragedią? – oczywiście, że nie. Tragedię z tego wydarzenia, uczyniły tylko media oraz ludzie, którym nie chce się myśleć, uczyć nowych rzeczy, działać… ludzie zazdrośni, złośliwi…

Więc Jaka Jest Ta Jedna Cecha, Która Powoduje Stabilność „w Portfelu”?

 

Chodzi tutaj o elastyczność…

Co robi większość ludzi na świecie? – trzyma się kurczowo jednego źródła dochodu (np. etatu)

Jak tacy ludzie zachowują się? – spora część z nich niemal modli się o to, aby nie stracić tej pracy (nie ważne, że w wielu przypadkach, zarobki są tak kiepskie, że ledwo wystarcza na opłacenie rachunków, albo nawet nie wystarcza, ale ważne, żeby nie stracić tej pracy…)

…czyli życie w ciągłym lęku, stresie – a nie powinno tak być.

Teraz zastanówmy się przez chwilę nad biznesem rozwijanym online. Są do dzisiaj ludzie („mentorzy”), którzy uczą, aby trzymać się tylko i wyłącznie jednego biznesu/jednej firmy, to wtedy będą najlepsze rezultaty itd.

…i to podejście byłoby w porządku, gdyby nie drobny szczegół, mówiący o tym, że większość firm upada w pierwszych latach ich istnienia (jeśli dobrze pamiętam statystyki z ost. lat dot. firm w Polsce, to ponad 90% firm upada w pierwszych 5-ciu latach od ich założenia). W niektórych krajach zapewne mniej, ale mimo wszystko i tak jest to duży odsetek, więc czy trzymanie się tylko jednej firmy, jest na pewno dobrym rozwiązaniem?

Po ponad 7-dmiu latach doświadczeń, mogę zdecydowanie powiedzieć, że nie.

Jest to dobre rozwiązanie na początek, aby nabrać doświadczenia, aby zacząć budować swoją markę, aby nauczyć się nowych rzeczy, ale w momencie, kiedy zaczynasz generować w miarę ciekawe dochody w tym jednym biznesie i masz opanowany ten biznes w dobrym stopniu, warto zacząć budować drugie źródło dochodu i później kolejne…

Mnóstwo ludzi ma zaprogramowane umysły na trzymanie się tylko jednej metody – jednego źródła dochodu. Jest to system niewolniczy… – pomyśl co się stanie, jak będzie wyglądało Twoje życie, jak padnie to jedyne źródło dochodu? … no właśnie – będzie bardzo kiepsko… 

Dlatego warto być elastycznym i budować różne źródła dochodu – tak, jak np. Robert Kiyosaki, który ma zabezpieczenie w postaci kruszców, który ma firmy generujące przychody, nieruchomości i swoje produkty w postaci książek, generujące pasywne dochody…

To wymaga mnóstwa czasu i energii, ale nie warto wiązać się „na zawsze” z jedną firmą/biznesem, choćby nawet wyglądała najpiękniej z wszystkich biznesów świata i dawała największe zyski obecnie, bo czasem jest to tylko chwila i zostajesz z zerem na koncie – rynek ciągle się zmienia, pojawia się konkurencja, rządy zmieniają prawo… Jak masz kilka źródeł dochodu, to nawet jak jedno, czy dwa z nich „padną” z jakiegoś powodu – nie ma dramatu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *