Szybka Indeksacja Artykułu Bloga w Google, To Szybsze Pozycjonowanie w Wyszukiwarce

Dzisiaj dalszy ciąg „sagi” 🙂 związanej z pozycjonowaniem bloga w Google

Wiadomo, że im szybciej zaczniesz pozyskiwać darmowy ruch do swojego bloga z wyszukiwarek internetowych oraz im ten ruch będzie większy – tym lepiej dla Ciebie, bo szybciej pozyskasz subskrybentów na swoją listę mailingową, szybciej pozyskasz klientów, czy też partnerów do swojego biznesu itd.

…aby w ogóle móc pozyskiwać ruch do swojego bloga z wyszukiwarek internetowych, Twój blog musi najpierw zostać zaindeksowany przez daną wyszukiwarkę (nas interesuje przede wszystkim Google, z tego względu, że większość Polaków i krajów świata, właśnie z niej korzysta)…

Co w Ogóle Oznacza Indeksowanie Bloga Lub Też Nowego Artykułu Na Blogu w Wyszukiwarce Google?

 

Jak tworzysz swój nowy blog, to aby jakiekolwiek informacje na jego temat, można było znaleźć za pośrednictwem wyszukiwarki Google, musi ten blog zostać zaindeksowany – czyli w największym urposzczeniu, jego treści muszą zostać dopisane do katalogów Google. Czyli firma Google musi się po prostu dowiedzieć o istnieniu Twojego bloga.

Jednym z sposobów, aby tak się stało – jest np. dodanie swojego bloga ręcznie w Google na stronie narzędzi Google dla webmasterów (po uprzednim założeniu sobie tam konta).

Innym prostym sposobem, jest umieszczenie linku swojego bloga w różnych miesjcach w Internecie – np. na portalach społecznościowych, w katalogach stron i blogów, na innych blogach/stronach – najlepiej tam, gdzie jest duży ruch każdego dnia, gdzie pojawia się mnóstwo nowych treści i materiałów każdego dnia, ponieważ robot Google indeksujący treści, często „odwiedza” takie serwisy i dzięki temu, Twój blog może znaleźć się w indeksie Google bardzo szybko (czasem nawet w ciągu kilku godzin).

Blog Blogiem, Ale Co z Kwestią Indeksowania Nowych Artykułów, Dodawanych Do Swojego Bloga?

Zawsze jak umieszczasz nowy artykuł na swoim blogu, powinno Ci zależeć na tym, aby on jak najszybciej zaczął się pojawiać w wyszukiwarce Google… aby internauci mogli odnaleźć ten artykuł w wyszukiwarce, wpisując określone frazy kluczowe, przy pomocy których, chcą znaleźć coś konkretnego.

…i w tym celu również możesz umieszczać informacje o swoim nowym artykule oraz link do niego, w różnych portalach społecznościowych, grupach związanych tematycznie z Twoim artykułem, na forach internetowych itd. – tak, aby robot wyszukiwarki Google, trafił w sieci na link Twojego artykułu możliwie jak najszybciej.

Nie zapomnij o pingowaniu bloga…

Jedną z takich metod, o której nie możesz zapominać, jest pingowanie swojego bloga, za każdym razem, kiedy coś zmienisz na swoim blogu, czy też dodasz nowy artykuł lub podstronę.

Pingowanie to jest wysyłanie sygnału np. do wyszukiwarek, że coś się zmieniło na Twoim blogu albo że taki blog istnieje (jeśli dopiero utworzyłeś/aś nowy blog).

Celem pingowania jest spowodowanie, aby roboty wyszukiwarek szybciej zjawiły się na Twoim blogu i zaindeksowały nowe treści. 

Ja do tego celu używam głównie serwisu Google Ping

 

Na stronie Google Ping trzeba uzupełnić w zasadzie tylko dwa pola:

– w polu „Blog Name”, podajesz nazwę swojego bloga lub nowego artykułu

– w polu „Blog Home Page”, podajesz link do strony głównej swojego bloga lub do nowego artykułu

– w „RSS URL” – opcjonalnie, możesz dodać link do kanału RSS swojego bloga

Następnie zaznaczasz serwisy, do których ma zostać wysłany ping (czyli sygnał) – ja przeważnie zaznaczam wszystkie… i na końcu wpisujesz w odpowiednim polu kod, który się pojawi oraz wysyłasz ping.

Bardzo proste rozwiązanie, a może znacznie przyspieszyć indeksację nowych artykułów w wyszukiwarkach.

Czasem zdarza się, że strona Google Ping nie działa np. przez kilka godzin, to wtedy korzystam z innych serwisów, jak np. 

Ping-o-Matic http://pingomatic.com

Pingler https://pingler.com

Także pamiętaj o elementach wspomnianych w tym artykule, bo one przyczynią się do tego, że szybciej zaczniesz pozyskiwać darmowy ruch do swojego bloga.

 

Podziel się linkiem do tego artykułu w portalach społecznościowych, jeśli tylko informacje zawarte w nim, są pomocne dla Ciebie. 

Powodzenia w działaniach,

Łukasz Gałuszka

KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *