Szanuj Swój CZAS!

Szanuj Swój Czas, Bo Większość Ludzi Nie Będzie Go Szanować…

Potrafisz sobie wyobrazić taką sytuację, że prowadzisz własną firmę jednoosobową (np. sklep internetowy) i NIE ODBIERASZ telefonów od potencjalnych klientów?

…ja tak właśnie robię od ok. 2 lat.
Powiem więcej – budując swoje źródła dochodu w Internecie, budując swoje grupy partnerów itd. również nie odbieram telefonów od potencjalnych partnerów (jedynie w bardzo sporadycznych przypadkach).

Ciekawe, co teraz sobie myślisz – „zwariował facet?”… być może… 🙂

Tak naprawdę kontakt telefoniczny ma ze mną bardzo mocno okrojona grupa osób w kwestiach biznesowych – jest to dosłownie kilka osób, od których odbieram tel. lub oddzwaniam na ich telefony.

Dlaczego tak się zachowuję? 

Większość Ludzi To „Złodzieje” Twojego Czasu…

Jak dochodzisz w swoim życiu do takiego punktu, kiedy wiesz, co chcesz osiągnąć, do czego dążysz i stajesz się osobą bardziej świadomą, która coraz mocniej obserwuje/analizuje, dlaczego jesteś „tutaj”, a nie „10 kroków dalej” w swoich postanowieniach, działaniach, osiągnięciach… to widzisz coraz więcej elementów, które mają na to wpływ. Zauważasz, jak dużo czasu marnujesz na niektóre kwestie.

W moim życiu, tym elementem, który z roku na roku, z miesiąca na miesiąc, zaczynał mnie coraz mocniej irytować – były właśnie rozmowy telefoniczne i na Skype.

Rozmowy z potencjalnymi klientami, którzy potrafili przez pół godz. wałkować temat jednego produktu, po czym często i tak nie decydowali się na zakup. Prowadząc firmę i odbierając telefony – każdego tygodnia średnio kilka razy dzwonił ktoś z „call center”, żeby przedstawić super ofertę banku, telefonii komórkowej lub innej firmy… gdzie te kretyńskie rozmowy z namolnymi sprzedawcami, zaczynały mnie męczyć. Kolejna grupa osób, to ludzie, którzy dzwonią i proszą o pomoc, sponsorowanie jakiejś akcji dot. chorych ludzi, małych dzieci itd. – traktuje się tutaj przedsiębiorców w taki sposób, jakby dysponowali „miliardami” i mogą wszystkim pomagać finansowo, którzy się do nich zgłoszą…

Później mamy „potencjalnych partnerów” do biznesów internetowych, którzy usilnie chcą rozmawiać z tobą telefonicznie (lub na Skype) na temat współpracy z tobą…, ale jak się często okazuje w trakcie rozmowy – ich cel jest zupełnie inny (mimo, że dzwonią pod pretekstem współpracy, którą ty oferujesz). Oni chcą nawiązać z tobą relację tylko po to, żeby zaproponować Ci współpracę w ramach projektu, w którym oni działają – często te osoby nie rozumieją słowa „nie”… 

Następnie są poleceni, którzy mają „milion pytań” do ciebie, ale nic nie robią – tylko zwyczajnie trują ci d. wypytując o jakieś niepotrzebne nikomu szczegóły biznesu, metody promowania itd., ale TOTALNIE NIC z tym nie robią – ich „działanie” w biznesie, kończy się tylko na bezsensownym gadaniu, które nie ma żadnego pokrycia w działaniach.

Później masz rodzinę, znajomych… którzy dzwonią tylko po to, żeby sobie „pogadać”, ale nikt z nich nie zwraca uwagi na to, że ty masz jakiś swój „plan” do zrealizowania – po prostu dzwonią o każdej porze nie zwracając uwagi na to, że odciągają cię od realizacji twoich zamierzeń.

…tutaj ogólnie lista jest bardzo długa.

Jakiś czas temu, zaczęło mnie naprawdę mocno irytować, jak ciągle ktoś mnie rozpraszał, odciągał od moich planów itd. – ta irytacja była pierwszym etapem. 

Jak zacząłem mocniej przyglądać się na to, ile godz. każdego tygodnia marnowali mi niektórzy ludzie, a totalnie nic z tego (z tych rozmów) nie wynikało… i co mógłbym w tym czasie zrobić, żeby przybliżyć się do swojego celu, tak zdecydowałem się na „etap drugi”.  

 

Na drugim etapie, powiedziałem sam do siebie – DOŚĆ TEGO! …wtedy wyciszyłem telefon i przestałem odbierać tel. od większości ludzi. Okroiłem grupę ludzi, od których odbieram tel. lub oddzwaniam później, do takiego totalnego minimum. Przeszedłem na inny etap działania – po prostu odpowiadam wszystkim zainteresowanym współpracą itd. na wiadomości email. Robię to wtedy, kiedy mam wolną chwilę, a nie w tej minucie, kiedy się komuś zachce skontaktować ze mną i odrywa mnie np. od tworzenia oferty, od napisania artykułu itd. 

Większość Ludzi Nie Dba o To, Czy Osiągniesz Swój Cel, Czy Nie – Oni Dbają Tylko o Swój Tyłek…

…i to samolubne podejście powoduje, że bez chwili zastanowienia, kradną twój czas bez względu na to, czy jesteś w trakcie realizacji planów biznesowych, relaksu, czy np. budowania relacji/związku z kimś…

Jeśli Ty nie zadbasz o siebie, nie ukrócisz tego „procederu”, to będziesz wiecznie żyć życiem innych ludzi, a nie swoim. Zamiast budować swoje życie tak, jak chcesz – będziesz cały czas na tym samym poziomie, bo nie będziesz mieć czasu i energii na zmiany, na tworzenie… do czego potrzeba trochę spokoju, refleksji, równowagi, a nie ciągłego chaosu…

To rozwiązanie nie jest idealne – ma też swoje wady – np. nie odbierając tel., zapewne tracę część potencjalnych klientów, którzy chcą złożyć zamówienie telefonicznie (ale z drugiej strony mogę zrobić coś więcej np. w kwestii projektów biznesowych rozwijanych przeze mnie w Internecie)… także po prostu zacznij mocniej obserwować swoje życie, otoczenie, patrz na to, co odcina/oddala Cię od Twojego celu i Ty zacznij odcinać się od tych szkodliwych dla Ciebie „elementów”.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *