PRAWDA Na Temat Płatnej Reklamy

Wielu ludzi myśli sobie na zasadzie, że płatna reklama = duże efekty, ale czy rzeczywiście tak jest? Czy firmy/ludzie, którzy używają płatnej reklamy, naprawdę osiągają dzięki niej ogromne rezultaty?

 

Mnóstwo ludzi myśli sobie, że wystarczy mieć trochę pieniędzy, opłacić jakąś formę reklamy, a zyski same będą rosły… natomiast prawda na temat płatnej reklamy jest trochę inna. 

Ile Warta Jest Płatna Reklama w Przypadku Budowania Własnego Biznesu?

Płatna reklama jest jak ruletka – żeby wygrać, musisz zacząć grać, ale po drodze wpadniesz w mnóstwo dołów… czyli może przyczynić się do tego, że rozwiniesz swój biznes bardzo szybko, ale równie szybko, może Cię wykończyć finansowo.

Trzeba zdawać sobie z tego sprawę, że większość źródeł ruchu, większość ofert w zakresie reklamy na rynku, to jest totalna, nic nie warta TANDETA.

Piszę to nie tylko jako człowiek, który buduje swój biznes w oparciu o Multi Level Marketing, ale również jako przedsiębiorca, który prowadzi swój sklep internetowy i testuje różne rozwiązania w zakresie reklamy, a także na podstawie doświadczeń innych ludzi – np. niedawno jeden z moich mentorów, który przetestował wiele źródeł ruchu na rynku w USA i w ost. mies. wydał na testy ok. $200 000, stwierdził, że ok. 98% z tych źródeł to „śmieci”. Ja mam bardzo podobne zdanie na temat źródeł ruchu dostępnych w Polsce.

Fakt jest taki, że większość firm oferujących jakąkolwiek formę reklamy, dba tylko „o swój tyłek” – czyli liczą się dla nich tylko ich zyski, a nie rezultaty ich klientów, czego doświadczyłem wiele razy.

np. jedna z firm zaproponowała mi w 2013 roku, umieszczenie kuponu rabatowego na wybrane produkty z mojego sklepu, w ich serwisie. Po rozmowie z jednym z pracowników firmy, wyglądało na to, że będzie to świetny interes dla mnie, bo dzięki temu sprzedaż wzrośnie dość mocno… i wszystko było pięknie i kolorowo do momentu podpisania umowy i opłacenia usługi (ok. 1300zł mnie to kosztowało). 

…w ciągu 3 miesięcy wyświetlania kuponu w ich serwisie, zobaczyło go zaledwie kilkadziesiąt osób! Drobny szczegół – nikt nie raczył mnie poinformować, że mój kupon po dodaniu do serwisu, wyląduje od razu na 4 lub 5 stronie w danej kategorii… Skuteczność zerowa, w błoto trafiło ok. 1300zł… 

Tego typu doświadczeń mam mnóstwo z ostatnich lat i jak dzwoni ktoś do mnie z firmy, która ma „super ofertę” reklamy, zaczynającą się np. od 1000zł w górę, to przeważnie mówię „do widzenia” albo zadaję pytania, po których nastaje nieciekawa atmosfera i nagle pracownik danej firmy kończy rozmowę… 🙂

…więc jak promować siebie lub swój biznes, aby generować rezultaty i zwiększać swoje dochody?

Ja sugeruję połączenie bezpłatnej reklamy z płatną. Proponuję skupić się na tzw. „content marketingu”, czyli na dawaniu wartości innym ludziom np. na swoim blogu, w postaci artykułów, nagrań wideo itd. i pozyskiwaniu bezpłatnego ruchu np. z wyszukiwarek internetowych dzięki pozycjonowaniu swojego serwisu/bloga…

…oraz stałe testowanie płatnych form reklamy np. na Facebooku, YouTube, czy też w Google Adwords, bo co prawda – na początku na 99,9% będziesz tracić pieniądze na reklamę, ale jak opanujesz mnóstwo drobnych elementów, które mają wpływ na skuteczność reklamy, to możesz zbudować dzięki niej konkretne źródło dochodu.

Ja na przykład, oprócz dbania o budowę „bezpłatnego” zaplecza, każdego miesiąca, część zarobków również przeznaczam na testowanie płatnych form reklamy.

Musisz zdawać sobie z tego sprawę, że chcąc cokolwiek osiągnąć, po drodze czeka Cię mnóstwo porażek, także nie rezygnuj po pierwszej z nich, tylko działaj wytrwale, a rezultaty zaczną się pojawiać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *