OPINIE Innych Ludzi Mogą ZNISZCZYĆ Twoje Życie…

Jedną z takich największych „TRUCIZN” w naszym życiu, są OPINIE innych ludzi w różnych tematach…

…czasem są one pomocne, ale bardzo często również zgubne i doprowadzające innych ludzi do sytuacji, gdzie stwierdzają, że wolą żyć w stagnacji, w kiepskiej sytuacji, niż cokolwiek zrobić w kierunku pozytywnych zmian.

Mała Cząstka Mojej Historii…

W 2009 roku założyłem swoją działalność gospodarczą działającą na rynku „e-commerce”, czyli po prostu działającą na zasadzie sprzedaży produktów różnych branż za pośrednictwem sklepów internetowych, serwisu Allegro itd.

Tamtego roku założyłem też swój pierwszy sklep internetowy i w sumie jako niedoświadczony człowiek w tej dziedzinie (bo rzeczywiście „rzuciłem się na głęboką wodę” bez doświadczenia, bez własnych pieniędzy itd.) stwierdziłem po pewnym czasie, że pasowałoby się dowiedzieć, co ludzie myślą o moim sklepie (zwłaszcza fachowcy z tej dziedziny) – czy zachęca on potencjalnych klientów do zakupów, czy raczej nie…, czy muszę dokonać jakichś istotnych zmian, aby ludzie w ogóle chcieli robić zakupy w tamtym sklepie.

…miałem wtedy swoje konto na jednej z platform społecznościowych, która skupiała rzekomo wielu fachowców z różnych branż i były tam różne grupy biznesowe. W jednej z nich skupiającej „fachowców” z tej konkretnej branży, zadałem proste pytanie odnośnie tego, jak tamci ludzie z grupy postrzegają mój sklep, co ewentualnie pasowałoby zmienić, aby była większa skuteczność – aby ludzie chcieli dokonywać w nim zakupów itd., prosząc jednocześnie o jakieś wskazówki.

Wtedy od różnych, rzekomych fachowców, zaczęły się „sypać” chamskie komentarze w moją stronę oraz odnośnie sklepu. „Dowiedziałem się” wtedy, że mój sklep to nic nie warte g., że jestem idiotą, że wszystko jest do przerobienia itp. itd. – ani jednej konstruktywnej krytyki, jakiejkolwiek podpowiedzi… tylko chamskie komentarze od ludzi z branży.

…i wiesz co zrobiłem?

Olałem tamtych wszystkich ludzi, i ich „opinie” i po prostu zacząłem działać – zacząłem promować swój sklep, który z czasem zaczął przynosić mi po kilka, kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych przychodu miesięcznie – to „dno”, to „gówno”, ten „nic nie warty sklep” zaczął przyciągać do mnie klientów, dzięki którym takie przychody generowałem.

Słuchając tamtych ludzi, ich chamskich komentarzy – pewnie zlikwidowałbym swój sklep zaraz po starcie i skupiał się tylko na sprzedaży na Allegro, albo zamknął swoją firmę… co by było bardzo głupim posunięciem.

W Marketingu Sieciowym Jest Bardzo Podobnie…

 Jak spodoba Ci się jakikolwiek biznes (firma) i stwierdzisz, że chcesz go rozwijać… oraz zaczniesz to robić, to w Internecie ZAWSZE znajdziesz negatywne opinie na jego temat – pojawią się ludzie w Twoim otoczeniu, którzy będą się starali obrzydzić Ci to rozwiązanie, zniechęcić Cię, pokazać – jaki jesteś „głupi”, że współpracujesz z tą, czy z tamtą firmą…

…i jeśli zaczniesz polegać tylko i wyłącznie na „opiniach” innych ludzi (zamiast na własnej intuicji…), to NIGDY NIE RUSZYSZ Z MIEJSCA! – zawsze będziesz mieć wątpliwości, obawy, które będą Cię paraliżowały. Będziesz tkwić „przez całe życie” w tym samym punkcie, co teraz. 

Tak jest niestety w każdej dziedzinie naszego życia (nie tylko w tej finansowej), że ciągle ktoś nam „podcina skrzydła” swoimi opiniami – albo rodzina, albo znajomi, albo ludzie w Internecie, albo ludzie „na ulicy”, albo pracodawca… pytanie tylko, co Ty z tym robisz?

Czy ulegasz tym wszystkim opiniom chorych wyobraźni innych ludzi, czy po prostu idziesz w swoim kierunku nie patrząc na to, co inni myślą, mówią…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *