Odpowiedzi Na Najtrudniejsze Pytania Kryją Się…?

Zabawne jest to, że przeważnie poszukujemy rozwiązań wszędzie, tylko nie tam, gdzie powinniśmy, czy też nie tam, gdzie one są.

Tak, jak np. wielu ludzi wyjeżdża zagranicę, „bo w Polsce nie ma możliwości” – możliwości są wszędzie, gdzie my jesteśmy, tylko trudno jest nam je dostrzec. Wielu poszukuje swojego „szczęścia”, możliwości zarobkowych itd. na końcu świata, a odpowiedzi i ten „dobrostan” są przeważnie zupełnie gdzie indziej.

Odpowiedzi Na Najtrudniejsze Pytania Znajdziesz W SOBIE…

Kilka miesięcy temu dołączyła do mojej grupy, do jednego z projektów biznesowych dziewczyna, która przez kilka dni do mnie pisała, wypytywała o wszystko i miała ogromny dylemat, jak ona będzie ten projekt rozwijać, jak ona będzie go promować, aby móc zarabiać pieniądze…

 

Jak widziałem ten jej „dylemat”, to sam do siebie uśmiechnąłem się, bo w trakcie naszych wcześniejszych rozmów, wspomniała mi o jednej istotnej sprawie – o tym, że na co dzień pracuje w telemarketingu.

…i tak w pewnym momencie piszę do niej – „Przygotuj sobie ofertę produktową/projektu i wykorzystaj swoje doświadczenie z pracy.  Po prostu codziennie po pracy znajdź sobie trochę czasu, aby to samo robić, tylko promując ofertę firmy/projektu, do którego dołączyłaś”.

…i dziewczyna nagle doświadczyła takiego wielkiego „WOW!” 🙂 

Często tak jest, że poszukujemy rozwiązań nie wiadomo gdzie, a one są w nas samych – w naszych umiejętnościach, doświadczeniach… i wystarczy na chwilę „zatrzymać się”, zastanowić się nad sobą – nad tym, co jest w nas samych, w naszym najbliższym otoczeniu, co możemy wykorzystać np. do stworzenia/zbudowania źródła dochodu.

Czasem każdy z nas potrzebuje kogoś z zewnątrz, kto zobaczy w nas, w naszym życiu, w bliskim otoczeniu potencjał… i wystarczy jedno zdanie takiej osoby, aby przewrócić nam życie do góry nogami – oczywiście w pozytywnym sensie. Sami możemy poszukiwać rozwiązania długimi latami, a tu jedna osoba, jest czasem w stanie zmienić wszystko tylko jednym zdaniem…

Przyglądnij Się Na Własne Życie i Wykorzystaj To Do Osiągnięcia Sukcesu

Jakiś czas temu zdecydowałem, że ukończę studia i zainteresował mnie temat tworzenia grafiki komputerowej. Poszedłem na studnia w kierunku związanym z dziennikarstwem, o specjalizacji „grafika komputerowa w mediach” . 

Dziennikarstwo totalnie mnie nie obchodziło, ale z kolei chciałem nauczyć się tworzenia grafiki komputerowej.

Te studia okazały się w tym temacie dużą porażką, bo w zasadzie nie uczono nas od praktycznej strony, jak wykorzystywać programy do tworzenia/obróbki grafiki, tylko początkiem każdego semestru otrzymywaliśmy tematy do realizacji, a później było tylko chwalenie naszych dokonań, albo krytyka, ocena… Ja byłem „zielony” w temacie obsługi programów służących do tworzenia i obróbki grafiki, także zajęcia ćwiczeniowe były dla mnie abstrakcją, gdzie miałem robić coś, gdzie nikt mi nie pokazał od czego zacząć itd.

Jak z samych studiów ogólnie nie jestem zadowolony, bo dyplomem (jak świadectwami/dyplomami z każdej z poprzednich szkół policealnych itd.) można sobie, jak to się mówi „podetrzeć”… tak jestem w sumie wdzięczny, bo ta uczelniana tandeta, „zmusiła” mnie do tego, aby opłacić sobie kurs z grafiki komputerowej – kosztował on dość sporo, ale w ciągu 3 dni, nauczyłem się o wiele więcej, niż przez 3 lata studiów licencjackich.

Wtedy jeszcze w kwestii marketingu internetowego, budowania biznesów w oparciu o firmy działające online itd., było tak sobie – jakby nie dostrzegałem tego, że te umiejętności będą mi aż tak bardzo mocno potrzebne, bo jeszcze to nie było z mojej strony tak „poważne” działanie w oparciu o projekty online, jak obecnie.

Teraz wiem o tym, że to był jeden z takich bardzo ważnych „punktów” mojego życia, bo te umiejętności związane z grafiką, są mi niesamowicie przydatne i prawie każdego dnia je wykorzystuję.

Zobacz na siebie, na swoje życie, doświadczenia, umiejętności z przeszłości – być może kryje się tam ogromny potencjał, który możesz wykorzystać do tworzenia swoich źródeł dochodu w Internecie, albo offline… z którego nie zdajesz sobie obecnie sprawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *