O Czym Pisać Na Blogu? Skąd Wziąć Pomysł Na Artykuł?

Jedną z cech, którą powinien się charakteryzować bloger, jest systematyczność. Jeśli Twój blog ma przynosić Ci określone rezultaty (na przykład generować dla Ciebie stały dochód), to musisz go traktować jak „żywy organizm’, jako stały element Twojego życia, jako codzienną czynność jak np. mycie zębów, czy konsumowanie posiłków.

 

Aby uzyskiwać naprawdę dobre rezultaty, blogowanie powinno być dla Ciebie codziennością albo przynajmniej systematycznym umieszczaniem artykułów, np. 2 razy w tygodniu, co tydzień…

Każdy bloger w pewnym momencie dochodzi do punktu, kiedy zaczyna zastanawiać się:

O Czym Pisać Na Blogu? Skąd Wziąć Pomysł na Nowy Artykuł? Jak Prowadzić Swój Blog w Następnych Miesiącach…?

Tak jak grafik komputerowy, tak również bloger w pewnym momencie doświadcza czegoś w formie “wypalenia”… ale czy jest w tym przypadku jakieś rozwiązanie?

Oczywiście, że jest. Podstawą jest stały rozwój w danej dziedzinie, która Ciebie interesuje i w związku z którą prowadzisz swój blog. Czyli tak, jak codziennością powinno być blogowanie, codziennością dla Ciebie, powinno być również zdobywanie wiedzy o tematyce, która jest Twoją pasją.

Mnie np. interesuje zarabianie w Interneciebudowanie swojego biznesu w oparciu o firmy działające w modelach biznesowych MLM i MLPS oraz rozwój firmy w oparciu o e-commerce… z czym jest powiązanych mnóstwo innych kwestii jak na przykład: kwestia motywacji, wyznaczania celów, wykorzystania narzędzi marketingowych… czyli codziennie w tych tematach pozyskuję nową wiedzę, którą testuję w swoim życiu/biznesie – czytam książki, każdego tygodnia uczestniczę w webinarach szkoleniowych (polskich i zagranicznych), przeglądam portale i blogi powiązane z moimi zainteresowaniami…

…Czyli Skąd Brać Te Nowe Pomysły Na Nowe Artykuły Do Swojego Bloga?

 

Tak jak wyżej wspomniałem, dobrze jest przez cały czas rozwijać się w danym temacie i dzielić się swoimi doświadczeniami, umiejętnościami… na blogu, aczkolwiek jest dodatkowy, świetny sposób, który możesz wykorzystać.

Codziennie wieczorem (najlepiej zaraz przed spaniem), możesz poświęcić np. godzinę czasu na przeszukiwanie sieci i zorientowanie się, o czym piszą inni ludzie w temacie, który jest Twoją pasją – przeglądając różne materiały, nagle w Twojej głowie pojawi się pomysł na nowy artykuł (oczywiście nie chodzi tutaj o kopiowanie czyichś treści, bo jest to kradzież… tylko o inspirację do napisania swojego artykułu, którą wywoła w Tobie czyjś materiał).

Jak pojawi się pomysł w Twojej głowie, to od razu zapisz na kartce wstępny tytuł nowego artykułu i pod nim kilka zdań, o czym ten artykuł masz napisać, co będzie zawierał… i idź spokojnie spać – Twoja podświadomość będzie „pracowała” całą noc na tym tematem, a następnego dnia po prostu stworzysz nowy artykuł.

Dobrą metodą jest również poświęcenie całego dnia raz na 2 tygodnie lub raz na miesiąc na przeszukiwanie Internetu i poszukiwanie materiałów, które zainspirują Cię do stworzenia swoich własnych – wtedy robisz sobie listę kilkunastu lub kilkudziesięciu wstępnych tytułów + krótkich, kilkuzdaniowych opisów, o czym w tamtych artykułach masz pisać… i już masz o czym pisać w najbliższych dniach, tygodniach…

Jeśli informacje w tym artykule, pomogły Ci w jakiś sposób, podziel się tym artykułem z innymi ludźmi np. udostępniając go na Facebooku lub w innym portalu społecznościowym…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *