O Czym Pisać Na Blogu, Aby Zarabiać Na Nim Pieniądze?

Prowadzenie własnego bloga to coraz bardziej dochodowe rozwiązanie, co też pokazują głównie rynki zagraniczne.

Jaka Jest Sekretna Formuła Blogowania?

Zapewne zastanawiasz się w jaki sposób i o czym pisać na swoim blogu, aby zarabiać duże pieniądze dzięki niemu. Być może myślisz, że musisz pisać o zarabianiu, aby móc zacząć zarabiać. Zastanawiasz się, czy istnieje jakaś sekretna formuła?

Tą „sekretną formułą” jest pisanie o tym, co nas naprawdę interesuje, co jest naszą pasją, o tym do czego dążymy w swoim życiu… Natomiast dużym błędem jest pisanie „na siłę” o czymś, o czym nie mamy zielonego pojęcia, co nas nawet w najmniejszym stopniu nie interesuje. Niektórzy ludzie próbują skopiować innych blogerów na zasadzie „skoro on pisze na ten temat i to przynosi mu spore zyski, to ja też będę prowadził/a blog na ten sam temat i zarobię sporo pieniędzy” – takie podejście to duży błąd, ponieważ ludzie, którzy odwiedzą Twój blog, podświadomie poczują, że coś jest nie tak.. Tak więc musisz znaleźć swoją własną „drogę”, swój własny temat przewodni..

Samo Prowadzenie Bloga Nie Da Ci Pieniędzy

Umieszczasz nowe wpisy na blogu, tworzysz podstrony itp., Twój blog odwiedza coraz więcej ludzi, ale skąd mają wziąć się duże pieniądze na Twoim koncie za prowadzenie bloga?

Oczywiście musisz podjąć współpracę z firmą, która będzie oferowała Ci wysokie prowizje od sprzedaży ich produktów i reklamy tych produktów/firmy umieścisz na swoim blogu (w postaci linków, banerów itp.).
Ja np. współpracuję z ALL IN ONE PROFITS, gdzie głównymi produktami są narzędzia marketingowe, za sprzedaż których otrzymuje się do 100% prowizji.

W firmie ALL IN ONE PROFITS opłaca się jeden miesięczny abonament na cały zestaw produktów/usług, za które otrzymuje się wspomniane do 100% prowizji (dokładniej od 75% do 100%). Czyli np. Twój partner (który zarejestruje się w ALL IN ONE PROFITS np. za pośrednictwem Twojego bloga) korzysta z produktów/usług tej firmy przez 10 lat, to przez te 10 lat co miesiąc otrzymujesz do 100% prowizji od jego zakupu

…czyli podsumowując – ważne jest, aby skupić się na tym, co Ciebie interesuje i o tym pisać + „połączyć” swój blog z biznesem, który daje wysokie prowizje.

Nie Wiem Co Jest Moją Pasją – Nie Wiem O Czym Pisać Na Blogu…

To jest problem wielu, a nawet pewnie większości ludzi, którzy zastanawiają się nad założeniem swojego bloga – głupi lęk przed tym, że sobie nie poradzisz, że nie będziesz mieć o czym pisać, bo Twoje zainteresowania są ograniczone…

Sekret tutaj jest taki, że musisz po prostu wystartować – stworzyć blog na jakikolwiek temat, zacząć pisać o czymkolwiek. Z czasem w Twojej głowie zaczną pojawiać się pomysły – być może stwierdzisz, że Twój blog jest beznadziejny, a tamten temat, o którym piszesz, nie interesuje Ciebie tak naprawdę, ale pojawi się w Twojej głowie również koncepcja na nowy (ten „właściwy”) blog i temat przewodni.

O czym możesz pisać? – jeśli przykładowo czytasz dużo książek, możesz stworzyć blog z recenzjami. Jeśli interesuje Ciebie temat rozwoju osobistego lub zarabiania w internecie, możesz dzielić się na swoim blogu z czytelnikami własnymi spostrzeżeniami i doświadczeniami. Jeśli działasz w jakimś biznesie, możesz stworzyć blog na jego temat. Jeśli lubisz gotować i piec ciasta, to możesz dzielić się ciekawymi przepisami i sposobami na stworzenie np. ciekawych dań… Tematów naprawdę nie brakuje – ważne jest tylko, co Ciebie interesuje i w którym kierunku chcesz podążać.

Ważne jest abyś stale rozwijał/a się w danym temacie, jak już zaczniesz prowadzić własny blog, bo musisz przekazywać wartościowe dla innych ludzi informacje na bieżąco, a nie „raz na rok”.

Tak więc, aby zarabiać pieniądze na blogu, musisz po prostu zacząć tworzyć content (treści…)

Pozostaw swój komentarz pod tym wpisem lub podziel się nim ze znajomymi, jeśli masz jakieś pytania, spostrzeżenia lub po prostu wnosi on do Twojego życia jakąś wartość..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *