Jakich Zobowiązań Musisz Przestrzegać, Aby Żyć Dostatniej?

Każdy człowiek chciałby żyć w dostatku, być wolnym finansowo, naprawdę żyć… ale jak popatrzy się na działania większości ludzi, to nie ma w nich prawie nic, co prowadziłoby tych ludzi do takiego życia.

…aby dotrzeć do takiego miejsca, do dostatku…, trzeba dokonać wielu zmian, głównie w samym sobie. Ja jestem wciąż „w drodze” do tego etapu, aczkolwiek z każdym miesiącem coś się we mnie zmienia i obserwowanie tych zmian (gdzie byłem i gdzie teraz jestem mentalnie), sprawia mi ogromną przyjemność.

Większość ludzi czeka na to, że wszystko wokół nich samo zmieni się pozytywnie, bez ich udziału, a takiej opcji nie ma – trzeba przez cały czas „walczyć” z samym sobą i zmieniać siebie, aby zobaczyć pozytywne zmiany w otaczającej nas rzeczywistości.

Autor jednej z książek, którą w ostatnim czasie przeczytałem (Michael Masterson), podaje kilka konkretnych punktów, których stosowanie na co dzień, pozwoli stać się każdej osobie lepszym człowiekiem, aby mógł żyć dostatniej, zdrowiej i cieszyć się życiem.

Z tego względu, że w pełni zgadzam się z tymi punktami, to pozwolę sobie je teraz zacytować:

1. Mniej troszcz się o siebie, bardziej o innych

2. Skupiaj się na możliwościach, a nie na problemach

3. Najpierw słuchaj, później się odzywaj

4. Krytykuj tylko wtedy, gdy twoja krytyka jest pomocna.

5. Nigdy nie mów o nikim źle.

6. Nie narzekaj

7. Codziennie spełnij dobry uczynek

…rzeczywiście, jak wprowadzi się na stałe te punkty do swojego życia, to zaczyna ono wyglądać zupełnie inaczej, także przestrzegaj tych zobowiązań, a zobaczysz potężną różnicę…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *