Jak Pozycjonować Blog w Google Obrazkami?

Dzisiaj powracamy do bardzo ważnej kwestii w marketingu internetowym, czyli do pozycjonowania swojego bloga.

…dzisiaj dowiesz się, w jaki sposób pozycjonować swój blog w wyszukiwarce Google przy pomocy obrazków.

Większość ludzi prowadzących swoje blogi, strony itd., nie zwraca uwagi na drobne szczegóły, które mają ogromne znaczenie.

Tak jak wspominałem w jednym z ostatnich artykułów, robot wyszukiwarki Google indeksuje głównie treści stron, blogów… i warto dbać o to, aby ta treść miała wysoką jakość… ale wyszukiwarka Google indeksuje również obrazki, które umieszczasz na swoich stronach, czy też na blogu… także warto jest w każdym artykule umieścić min. jeden obrazek powiązany tematycznie z Twoim artykułem.

Ale jak to działa w praktyce? W jaki sposób możesz pozycjonować swój blog w Google przy pomocy obrazków?

Załóżmy, że w wyszukiwarce Google wpiszesz frazę kluczową „materac masujący” – co Ci się pojawi? Tak jak możesz na poniższym obrazu zobaczyć – zarówno wyniki tekstowe, jak również obrazkowe:

…a co będzie, jak po wpisaniu w wyszukiwarce frazy „materac masujący„, przejdziesz pod zakładkę „Grafika”? Zobaczysz tam same obrazki powiązane z tą frazą kluczową…

…po kliknięciu wybranego obrazka, otworzy się on w większym formacie i po jego ponownym kliknięciu, przeniesiesz się np. do ogłoszenia w serwisie ogłoszeniowym, do czyjegoś sklepu internetowego lub też do czyjegoś bloga. Czyli Google odsyła ludzi poprzez obrazki pobrane z Twojego bloga, bezpośrednio np. do konkretnego artykułu (ZA DARMO!).

…aby obrazki na Twoim blogu, pracowały dla Ciebie – dodając je do swoich artykułów, musisz je po prostu wcześniej opisać konkretnymi frazami kluczowymi, które są powiązane z Twoim artykułem.

Niektóre platformy blogowe nie dają w tej kwestii zbyt dużych możliwości (nie ma tam opcji dodania opisów do obrazka), ale możesz “nazwać” swój obrazek odpowiednią frazą kluczową – np. na twardym dysku swojego komputera masz zapisany jako „obrazek1” – zanim dodasz ten obrazek do nowego artykułu, zmieniasz tę nazwę np. na „materac-do-masazu-w-domu” (jeśli przykładowo pozycjonujesz swój artykuł na taką frazę). Jeśli masz blog utworzony na WordPressie, to po wgraniu obrazka do swojej “biblioteki”, masz tam możliwość dodania np. opisu obrazka, tekstu “ALT”… – warto to wszystko wykorzystywać, bo dzięki temu, pozycjonujesz swój blog w Google zarówno przy pomocy tekstu, jak również obrazków, a takie działanie, daje Ci darmowy ruch do Twojego bloga

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *