Independent Enterprise – Zarobisz, Czy Stracisz Kupując Kontrakty w Tej Kopalni Kryptowalut?

Krążą w sieci różne plotki, ja osobiście otrzymuję różne zapytania związane z kopalnią Independent Enterprise, czy też czasem wręcz sugestie, że promując IE – rekomenduję coś, co przynosi straty…

Poniżej jedna z takich wiadomości…

 

Więc jak to jest naprawdę z tą kopalnią INDEPENDENT ENTERPRISE? – czy ludzie piszący tego typu teksty/wiadomości, rozumieją w ogóle podstawy związane z kryptowalutami (na co warto i trzeba zwracać uwagę) oraz kopalniami kryptowalut?

Postanowiłem nagrać wideo w tym temacie i pokazać Ci, jak wyglądają te kwestie na przykładzie kopalni Independent Enterprise. Zobacz to krótkie wideo:

…a tutaj możesz poznać dokładniej projekt/kopalnię Independent Enterprise (jak działa, jak można zarabiać itd.): https://www.youtube.com/watch?v=XEU86q9WcCI

KOMENTARZE

 1. Robert

  Nie widzę tutaj innych komentarzy, ale ogólnie wyliczenia prezentowane w tym wideo są raczej nie realne. Uzyskanie z 1MH 0,0027eth jest nie realne. Przy najlepiej działających algorytmach kopalni i obecnym poziomie trudności wydobycia z 1MH można uzyskać dziennie nie więcej niż 0,000075 eth. Więc same wyliczenia już w tym wypadku się zmieniają. 4 kontrakty warte ponad 2100$ to jest 76MH czyli dziennie 0,0057. Przy obecnej wartości ETH ok. 180$ to szybko to się raczej nie zwróci. ~1$/dzień czyli 2100 dni zwrot z inwestycji? A kontrakty pracują tylko 2 lata czyli 730 dni. Jak cena ETH nie wzrośnie to inwestycja nigdy się nie zwróci i nie ma mowy nawet o zarobku.

  1. Post
   Autor
   Łukasz Gałuszka

   Jak się nie rozumie Robert, co się ogląda, to wyliczenia będą bez sensu… 🙂
   0,0027 ETH to nie jest wartość dziennego wydobycia z 1 MH/s, tylko miesięczna. W sierpniu 2018 wyszło mi np. 0,002595 ETH na 1 MH/s.

   Druga bardzo istotna rzecz, czyli patrzenie krótkoterminowe na potencjalne zyski z wydobycia kryptowalut jest podejściem głupim, chociaż mnóstwo ludzi w ten sposób właśnie sobie „przelicza”, czy im się to opłaci, czy nie.
   Dla mnie wydobycie kryptowalut jest „podobne” do inwestowania w kryptowaluty długoterminowo – czyli nie zakładam tutaj, że po miesiącu, dwóch, czy trzech zarobię miliony, ale z kolei zakładam, że po dwóch, trzech, pięciu… latach, mogę uzyskać spory zwrot z moich działań/zakupów.

   Jeśli ktokolwiek inwestuje „z głową” w kryptowaluty długoterminowo, to ma gdzieś, jaki „dzisiaj” jest kurs danej kryptowaluty – skupia się na potencjale wzrostu, na tym, co się dzieje wokół danego projektu/kryptowaluty i czeka sobie cierpliwie, dokupując systematycznie daną kryptowalutę lub też w przypadku wydobycia – kontrakty, koparki…

   Przegapiłeś również istotną sprawę w przypadku Independent Enterprise – jest tutaj taka możliwość, że wydobyte monety, można przeznaczyć od razu na zakup kolejnych kontraktów, więc jeśli rozumiesz, o co chodzi w procencie składanym, to możesz się domyślić, że np. po roku, dwóch… „stan konta” będzie wyglądał zupełnie inaczej, niż obecnie u osób, które to rozumieją i działają rozsądnie.

   Także jeśli tego „nie widzisz”, nie dostrzegasz w tym sensu, to trzymaj się z daleka od kopalni kryptowalut i zajmij się rozwiązaniami, które według Ciebie mają większy sens.

   …odnośnie 2 lat na funkcjonowanie kontraktu – już niedługo firma wprowadzi zmiany i będzie to wyglądało inaczej, czyli będzie na zasadzie procentowej:
   – kontrakty ALPHA będą wygasały po uzyskaniu 150% zwrotu
   – kontrakty BETA po uzyskaniu 200% zwrotu…

 2. Robert

  Bardzo dobrze rozumiem co czytam i oglądam. Moje i twoje wyliczenia niewiele się różnią. Jeśli podaje że z 1 MH dziennie to jest ~0.000075eth to miesięcznie jest ~0,00225 eth. Czili dla kontraktów za 72MH to jest miesięcznie ~0,162eth ~ 34$. Fajnie!!!
  Dokładnie wiem co to jest procent składany, ale nie wiem czy ty wiesz co to jest trudność w wydobyciu. Ta rośnie co jakis czas i ilość wydobywanych eth maleje. Druga sprawa to proces starzenia się GPU używanych do wydobywania. Bez inwestycji w nowsze GPU kopalnia 2 latach przynosi tylko straty. Tylko, że te pierwsze jeszcze się nie zwróciły. Znam tematykę kopalni od podszewki bo sam taką posiadam. I wiem że kosztem jest nie tylko sprzęt ale i energia i chłodzenie. Ja raczej bym się nie spodziewał zysków z IE po 2 lub 5 latach. Tym bardziej, że cały projekt eth zaczyna powoli umierać. Prognozy przewidują spadek wartość ETH do zera w ciągu 2 lat i przejęcie funkcji eth przez inną krypto walutę, która będzie wolna od wad eth (np. EOS). Może wtedy właściciele IE zmienią walutę wydobycia na taką która przetrwa kryzys.
  Chwała za to IE że wprowadzają zmiany. Inaczej by nie mogli bardziej ludzi naciągać.

  1. Post
   Autor
   Łukasz Gałuszka

   O, czyli teraz założyciele IE to naciągacze według ciebie… hmm – super. Widzę, że nie znasz tematu, ale nie przeszkadza ci to, żeby się negatywnie wypowiadać na temat firmy. Taki drobny szczegół, doinformuj się, jakie chłodzenie ma IE dla swojego sprzętu i czy to jest dla nich duży koszt… W kwestii ETH informacje czerpiesz chyba z Radio Maryja, bo piszesz totalne brednie – mnóstwo informacji ze świata wskazuje na to, że wartość ETH prawdopodobnie mocno pójdzie w górę w najbliższych miesiącach/latach… a gdyby nawet tak nie było, to znów wychodzi twoja nieznajomość kopalni Independent Enterprise – jest to nieustannie powtarzane na prezentacjach IE, że w razie gdyby wydobycie ETH nie było opłacalne, to firma w ciągu pół godziny, może przełączyć cały swój sprzęt na wydobycie innej kryptowaluty.

   Także pleć sobie nadal swoje bzdury Robert (byle nie na moim blogu), a ja kupuję kolejne kontrakty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *