Doświadczenie NIE ZAWSZE Jest Najważniejsze w Zarabianiu w Internecie

Czy bez doświadczenia, można zarabiać „duże pieniądze” w Internecie? 

…mimo tego, że być może jeszcze nie bardzo w to wierzysz – odpowiedź brzmi TAK. 

Najciekawsze jest to, że coraz więcej „zwykłych Kowalskich” dochodzi w stosunkowo krótkim czasie do poziomu dochodów, który czasem przewyższa zarobki tzw. „guru” w marketingu, dzięki temu, że podejmują ryzyko i właściwe decyzje. Nie mają tak dużej wiedzy, jak ludzie z kilkunastu, czy kilkudziesięcioletnim doświadczeniem w temacie, a mimo wszystko wyniki generowane przez nich, są ponadprzeciętne…

Jednym z największych problemów w wszystkich modelach biznesowych rozwijanych online – zawsze był fakt, iż większość ludzi nie potrafi zarabiać, nie potrafi sobie poradzić z rozwojem/budową swojego źródła dochodu, opartego o firmę, z którą współpracują.

Od dobrych kilku lat, zaczyna się to powoli zmieniać – przedsiębiorcy zaczynają myśleć nad tym, co nowego wprowadzić/stworzyć, aby jak najwięcej ludzi w stosunkowo prosty sposób, mogło zarabiać pieniądze i aby odwrócić ten schemat – zmienić proporcje z tych, że „większość nie zarabia” – na takie, gdzie większość zarabia…

Kilka lat temu (trudno powiedzieć dokładnie kiedy – myślę, że max. 6 lat temu) powstał nowy model biznesowy „revenue share”, który daje użytkownikom/klientom firm działających w tych modelach, zupełnie nowe możliwości. Tutaj właśnie duża część ludzi zarabia, wykonując proste czynności.

W trakcie tych lat, upadło sporo firm, tego typu projektów – z różnych powodów. Niektóre po prostu nie były za bardzo przemyślane i nie miały szansy przetrwania, inne były tworzone przez oszustów celem naciągnięcia ludzi… powodów jest mnóstwo…

W ostatnich latach, można zaobserwować na przykładzie co najmniej kilku projektów, coraz poważniejsze podejście przedsiębiorców (twórców) do tego tematu – do dzielenia się swoimi zyskami z użytkownikami/klientami, którzy przyczyniają się do rozwoju danej firmy/projektu…

Jedną z takich firm, z którymi ja osobiście współpracuję i które mają w mojej opinii najlepszy pomysł na rozwój biznesu w tym modelu, jest firma FutureNet z ich platformą reklamową FutureAdPro, która działa właśnie w modelu „revenue share”.

Firma ma finansowanie wewnętrzne projektu FutureAdPro, jak również zewnętrzne + plany, które są w trakcie realizacji oraz do realizacji na najbliższe lata… i to wszystko przedstawia się bardzo ciekawie w porównaniu z większością projektów działających w tym modelu biznesowym (co nie oznacza, że nie ma żadnych innych ciekawych projektów w tym temacie, bo są…)

 

Jak Wyglądały Moje Początki w FutureAdPro i Jak Jest Teraz z Zarobkami? 

W kwietniu 2016, kiedy firma FutureNet „odpaliła” nowy projekt (głównym jest platforma społecznościowa FutureNet) w postaci platformy reklamowej FutureAdPro, napisałem artykuł na tym blogu o tytule „Platforma reklamowa FutureAdPro„, w którym umieściłem screen z moimi zarobkami po krótkim czasie współpracy oraz screen dowodu zakupu/kwoty wydanej na ten projekt (na usługi reklamowe)… – możesz kliknąć powyżej tytuł tamtego artykułu i zobaczyć inf.

…od tamtego czasu (w październiku będzie pół roku), stan mojego konta w FutureAdPro, zmienił na taki:

 

…to wszystko dzięki właściwej decyzji i moim działaniom.

Dla kontrastu, chcę Ci pokazać wyniki mojego brata w tym samym projekcie (dlaczego akurat brata? – za chwilę wyjaśnię…)

Zobacz:

 

 Jak to jest możliwe, że mój brat, który trochę później zaczął działać w FutureAdPro, niż ja – ma dość znacznie wyższe wyniki finansowe? Jak to jest możliwe, że brat, który ma o wiele mniej doświadczenia w marketingu internetowym, niż ja – ma w tym projekcie o wiele lepsze rezultaty? 

Jeśli zdajesz sobie z tego sprawę, że w biznesie są takie „dźwignie”, jak czas oraz pieniądze, to pewnie domyślasz się, dlaczego jest taka różnica w rezultatach.

 …im więcej pieniędzy „zaprzęgniesz do pracy”, tym więcej czasu masz dla siebie.
Jeśli nie masz zbyt wielu pieniędzy, musisz poświęcić znacznie więcej czasu na rozwój/budowę swojego źródła dochodu. 
Czyli ogólnie, mój brat przeznaczył po prostu większą kwotę pieniędzy niż ja na usługi reklamowe, na projekt FutureAdPro i głównie stąd te lepsze rezultaty.

Pokazuję tutaj wynik mojego brata również z innego powodu… 

Dość często wspominam w Internecie, swoim partnerom biznesowym itd., że na początku, jak ktoś zaczyna działać/zarabiać w Internecie – bardzo kiepskim pomysłem w większości przypadków, jest mówienie i zachęcanie rodziny do działania w Internecie, do współpracy… bo przeważnie ci ludzie reagują bardzo negatywnie – dlaczego? Dlatego, że np. pracowali/pracują przez większość życia na etacie i nie są wstanie zrozumieć tego, iż można naprawdę w łatwiejszy sposób zarabiać pieniądze. Poza tym, mają w swoich umysłach Ciebie ‚zakodowanego’ jako kogoś, kto np. również ileś lat już pracuje na etacie i nie potrafią sobie wyobrazić tego, że możesz robić coś innego w kwestii zarobkowej, niż do tej pory, niż większość ludzi z otoczenia robi itd.

…także kończy się to z reguły źle, bo najbliższe osoby zamiast Ciebie wspierać, będą Cię ściągać w dół.

Co to ma do wyników mojego brata?

Otóż to, że ja w sumie już ok. 8 lat interesuję się zarabianiem w Internecie (testowałem bardzo dużo różnych rozwiązań na przestrzeni tych lat), natomiast brat podchodził do tego tematu bardzo sceptycznie. W ciągu ostatniego roku tak naprawdę (albo nawet w krótszym okresie czasu), dokonał ogromnych zmian mentalnych/myślenia na temat pracy etatowej, działania online itd. i co się wydarzyło? – widzisz na powyższym screenie (wyniki tylko z jednego projektu/źródła dochodu)…

…więc czy potrzebujesz ogromnego doświadczenia, aby móc zarabiać ciekawe kwoty pieniędzy w Internecie? np. w FutureAdPro – nie (wystarczy zastosować „dźwignię” w postaci pieniędzy…). 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *