Czy z CLICK BANK Musisz Wypłacać Zarobki w Postaci Czeku?

Co to w ogóle jest CLICK BANK?

Jest to serwis, który skupia autorów szkoleń, twórców różnego rodzaju aplikacji, narzędzi marketingowych itd. z całego świata. 

Każdy, kto tworzy jakieś przydatne rzeczy, może wystawić je na sprzedaż właśnie w CLICK BANK. Natomiast osoby, które chcą zarabiać pieniądze online – nie muszą mieć własnego produktu, aby móc zarabiać, bo wystarczy się zarejestrować w tym serwisie i później promować w Internecie produkty/usługi dostępne w CLICK BANK, za co otrzymuje się prowizje w wysokości ustalonej przez twórcę/producenta.

Także jeśli np. współpracujesz z którąś z platform reklamowych dzielących się zyskami… i dołączyłeś/aś do tamtych projektów w zasadzie tylko po to, aby zarabiać pieniądze, natomiast nie masz za bardzo czego promować na tamtych platformach (nie masz swoich stron, blogów, sklepu itd.), to właśnie CLICK BANK może być tutaj dla Ciebie ciekawym rozwiązaniem, bo jest mnóstwo produktów do wyboru, które możesz promować i na nich zarabiać.

Minusem CLICK BANK dla Ciebie, może być fakt, że pasowałoby znać przynajmniej jeden z języków obcych dostępnych w serwisie, aby łatwiej było Ci wszystko robić (od założenia konta po promocję i dokonywanie wypłat…).

 

…natomiast dla ludzi w temacie CLICK BANK

Jeśli zarabiasz już w tym serwisie i zniechęca Cię kwestia wypłat w postaci czeku, który później musisz gdzieś zrealizować, to jest dobra wiadomość, bo od pewnego czasu, można również otrzymywać swoje wypłaty bezpośrednio na swoje konto bankowe w Polsce (czego duża część użytkowników nie dostrzega)

Dla potwierdzenia tego, o czym piszę – tutaj jest screen mojej wypłaty z CLICK BANK bezpośrednio na moje konto złotówkowe:

 

…więc jak spowodować, że Twoje zarobki będą wpływały na Twoje konto bankowe, zamiast otrzymywać czeki od CLICK BANK?

Po prostu po zalogowaniu się do swojego konta w CLICK BANK, musisz przejść w górnym menu pod zakładkę „SETTINGS” – tak, jak na poniższym obrazku:

 

Następnie przewijasz stronę w dół, aż do sekcji „Payment Information” i tam musisz sobie edytować dane. W tamtej sekcji masz możliwość wyboru opcji wypłat (czek lub przelew bankowy), możliwość ustawienia progu wypłaty – czyli np. jak Twoje zarobki na koncie przekroczą $25, to firma wypłaci środki, lub jakąś wyższą kwotę ustawiasz. Poza tym można ustawić, czy te wypłaty mają być realizowane co tydzień, czy raz na dwa tygodnie. Dodajesz wymagane dane swojego konta bankowego, zapisujesz je i to wszystko.

 

Jak zarobki osiągną ustalony przez Ciebie próg do wypłaty i nadejdzie termin/dzień wypłat – CLICK BANK przeleje zarobki na Twoje konto.

To jest tak proste w tym momencie w CLICK BANK

Powodzenia 🙂

KOMENTARZE

  1. Post
   Autor
   Łukasz Gałuszka

   Nie wiem Adamie. Nie jestem doradcą podatkowym, także nie wypowiadam się – nie chcę wprowadzać Cię w błąd. Ja rozliczałem dochody z Click Bank jako dochody z zagranicy (dokładniej jako „Inne Źródła Dochodu”).

   1. Adam

    Dziękuję za odpowiedź 🙂 Chciałbym jeszcze tylko zapytać czy aby rozliczać zarobki z clickbank trzeba zakładać działalność gospodarczą? (bo totalnie się na tym nie znam i wolałbym się rozliczać jako osoba fizyczna)

    1. Post
     Autor
   2. Domi

    Panie Łukaszu. Czy mógłbym podpytać jak dokładnie dokonuje Pan rozliczenia z Clickbank (przykładowo)? Zakładam gdy ktoś ma DG.
    Czy rozlicza Pan każdą wypłatę z CB oddzielnie? Czy może jakaś kumulacja miesięczna? I czy wystawia Pan na CB fakturę za usługi? Czy po prostu rozlicza sobie te pozycje w jakims programie do faktur?
    I na koniec: czy tutaj może być mowa o podatku VAT od sprzedaży usług?
    Bardzo będę wdzięczny za odpowiedź albo skierowanie do jakiegoś źródła

    1. Post
     Autor
     Łukasz Gałuszka

     W zasadzie to już kilka lat nie promuję produktów/ofert dostępnych w ClickBank, więc nie zarabiam tam pieniędzy i nie wiem jak w tym momencie to wszystko funkcjonuje – nie wiem, czy można wystawiać faktury VAT na ClickBank, czy nie.
     Tych kilka lat temu, jeśli dobrze pamiętam, to rozliczałem się z US na druku PIT-36 w rubryce „Inne Źródła Dochodu” (czyli kwota, która wpłynęła mi na konto bankowe od ClickBank, była zarówno przychodem, jak również dochodem).
     Natomiast nie zamierzam doradzać Panu w kwestii tego, jak Pan powinien się rozliczać, bo prawo w Polsce jest tak celowo niejasne, zakręcone…, że nawet różni doradcy podatkowi, czy urzędnicy z różnych Urzędów Skarbowych – mają inne zdanie dotyczące tej samej sprawy…

 1. Kamil

  Dziękuję za pomocny artykuł. Mam pytanie jak wygląda kwestia prowizji pobierana przez banki za usługę przewalutowania? Kwoty przychodzące na konto są bardzo okrojone?

  1. Post
   Autor
   Łukasz Gałuszka

   Jeśli dobrze pamiętam, to chyba nie było zbyt dużych strat na przewalutowaniu, aczkolwiek fakty są takie, że od kilku lat nie skupiam się na zarabianiu w Click Bank, więc wypłat również nie zlecam od kilku lat, także nie wiem, jak jest z tym obecnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *