Czy Własna Firma To Dobry Sposób Na Zarabianie w Internecie?

Zarabianie w Internecie ma Wiele Twarzy

Większość ludzi kojarzy zarabianie w Internecie z różnego rodzaju programami zarobkowymi/biznesami internetowymi (np. z programami partnerskimi), natomiast niewiele osób myśli o własnej firmie, dzięki której również można zarabiać online.

…przecież możesz mieć własną firmę i prowadzić np. sprzedaż produktów fizycznych za pośrednictwem swojego sklepu internetowego albo serwisów aukcyjnych takich jak Allegro, eBay.. lub też możesz tworzyć różnego rodzaju kursy/szkolenia i je sprzedawać w Internecie (lub też sprzedawać dostęp do nich).

Chcesz Stworzyć Biznes, Czy Miejsce Pracy Dla Siebie Rozpoczynając Swoją Działalność?

Wielu ludzi rejestrując własną działalność gospodarczą, w ogóle nie wie, co oznaczają te pojęcia myśląc, że rejestracja firmy da im pełną niezależność (również finansową), natomiast w większości przypadków tak nie jest.
Jeśli tworzysz jednoosobową (lub kilkuosobową) firmę, gdzie większość spraw jest na Twojej głowie, to tak naprawdę zmieniasz tylko miejsce pracy – stajesz się samozatrudnionym.

Ma to swoje plusy, bo nie masz już szefa nad sobą i nikt Ci nie rozkazuje co, jak i kiedy masz robić, ale jeśli chcesz rozwinąć swoją firmę w Internecie, to tak naprawdę Twój wcześniejszy etat np. 8-mio godzinny (5 dni w tygodniu), zamienia się w pracę na okrągły zegar, włączając w to soboty i niedziele, ponieważ ZAWSZE jest coś do zrobienia… i po pewnym czasie taki człowiek zastanawia się, czy rzeczywiście dobrze zrobił decydując się na własną działalność.

Trzeba tutaj również wspomnieć o jednej istotnej kwestii – Polska jest dzikim krajem jeśli chodzi o przepisy prawne i małe firmy jedno lub kilkuosobowe, są stale „pod ostrzałem” ze strony instytucji państwowych (o istnieniu niektórych z nich większość „nowych” przedsiębiorców nie ma zielonego pojęcia) oraz np. kancelarii prawnych, które pod pretekstem „dbania o dobro klienta”, okradają przedsiębiorców. Nie można tutaj również zapominać o naszej rozsypującej się piramidzie finansowej ZUS, w którą co miesiąc przedsiębiorcy wpompowują ponad 1000 zł, gdzie dla wielu z nich zwrot będzie zerowy…

…czyli nie chodzi tutaj o stworzenie nowego miejsca pracy dla siebie, tylko o stworzenie biznesu, który będzie generował dla Ciebie zyski nawet w momencie, kiedy będziesz na wakacjach, czy też będziesz chory/a. W przypadku działalności jednoosobowej nie możesz sobie „pozwolić” na chorowanie, wyjazdy wakacyjne itp., bo jak nie działasz – nie zarabiasz. Więc albo tworzysz firmę składają się z wykwalifikowanych pracowników, którzy mimo Twojej nieobecności, będą dbać o Twoje interesy i rozwijać firmę albo możesz stworzyć swój system, który będzie dla Ciebie generował zyski mimo Twojej „dysfunkcji” lub nieobecności np. w kraju.

Stworzyłem Miejsce Pracy Dla Siebie i Przekształcam Je w Biznes

Kilka lat temu, kiedy już miałem serdecznie dość szkół, uczelni i pracy na etat (które zawsze były dla mnie „więzieniem”), stwierdziłem, że muszę zająć się czymś innym. Postanowiłem rozpocząć działalność gosp. i zająć się handlem w Internecie (www.Allego.SklepNa5.pl). Jak większość ludzi zakładających swoje firmy, nie miałem zielonego pojęcia odnośnie kwestii prawnych, na temat handlu i nie wiedziałem, gdzie z czymś się ruszyć itd. Nie widziałem wtedy różnicy pomiędzy samozatrudnieniem i biznesem… i cóż – stworzyłem sobie miejsce pracy (w pewnym sensie nowe „więzienie”). Różnica była tylko taka pomiędzy pracą na etat, że to ja ustalałem swój plan dnia, a nie mój szef. Na początku bardzo mi się to podobało, ale po kilku latach zaczęło wychodzić zmęczenie (po codziennej kilkunastogodzinnej pracy).

Obecnie nadal mam to swoje miejsce pracy, ale wykorzystuję je do budowania biznesu w oparciu o Empower Network i kilka innych firm funkcjonujących w marketingu sieciowym, bo według mnie marketing sieciowy ma największy sens w kwestii osiągnięcia wolności w każdym aspekcie życia.

 

Traktuję swoją firmę, jako środek do osiągnięcia celu…

Jak Możesz Zacząć Przekształcać Swoje Obecne Miejsce Pracy w Potężny Biznes?

Jeśli prowadzisz firmę opartą o działania w Internecie i podobnie jak ja, zdajesz sobie z tego sprawę, że stworzyłeś/aś sobie miejsce pracy, zamiast stworzyć biznes i wolność.., możesz ją wykorzystać do stworzenia czegoś większego, przeznaczając co miesiąc część zysków na swój rozwój (kursy/szkolenia), na oprogramowanie i sprzęt, który pomoże Ci zbudować prawdziwy biznes (możesz te rzeczy wliczyć sobie w koszty, zamiast kupować np. towar handlowy).

…jeśli pracujesz na etacie, to również możesz działać w podobny sposób, co miesiąc przeznaczając część wypłaty na swój rozwój i na biznes, który chcesz rozwijać.

Z Perspektywy Czasu…

Posiadając obecną świadomość 5 lat temu, nie rozpoczynałbym działalności handlowej, na którą potrzebowałem kilkadziesiąt tys. zł – budowałbym swój biznes w oparciu o network marketing, gdzie przeważnie wystarczy mieć od kilkudziesięciu, do kilkuset złotych miesięcznie na rozwój tego biznesu (oczywiście przy dużym nakładzie swojej pracy w pierwszym roku/pierwszych latach)…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *