Co to Znaczy Zarabianie na Blogu?

Zarabianie Na Blogu? A Co To Jest Blog?

W Polsce panuje jeszcze bardzo niska świadomość tego, co to jest blog i jak wygląda zarabianie na blogu. Wiele osób słysząc słowo „blog” albo że ktoś „prowadzi blog”, nie wiedzą w ogóle o co chodzi.

Więc co to jest blog? Najprościej rzecz ujmując, jest to strona internetowa (podobnie jak np. strona firmowa), z tą różnicą, że blog posiada podstrony, gdzie umieszcza się „stałe” treści, natomiast treści, które umieszcza się na co dzień na blogu, są to tzw. posty (zamiennie nazywane wpisami), które przypisuje się do konkretnych kategorii. Na zwykłych stronach internetowych, przeważnie jest tylko strona główna i podstrony…

Zarabianie Na Blogu – Sposoby

Wielu ludzi traktuje blog jako formę elektronicznego pamiętnika, gdzie opisują historie swojego życia i bieżące wydarzenia dnia codziennego, aczkolwiek w ogóle nie myślą o tym, że nawet dzięki takim treściom, a raczej dzięki temu, że ktoś czyta te treści, mogliby zarabiać pieniądze na swoim blogu.

O co chodzi z tym zarabianiem na blogu? Ten temat również jest nie do końca rozumiany przez większość ludzi, skąd niby mają się brać te pieniądze..

Oto kilka pomysłów z naprawdę wielu:

– możesz prowadzić blog pod kątem konkretnego biznesu internetowego, w którym działasz i pozyskiwać dzięki niemu partnerów do tego biznesu (zarabiasz na prowizjach od ich zakupów)
– prowadzisz blog, gdzie piszesz o swoim hobby (np. o fotografii) i podejmujesz współpracę z sklepem w ramach programu partnerskiego, który prowadzi sprzedaż aparatów fotograficznych i akcesoriów – umieszczasz reklamy na swoim blogu, które odsyłają do konkretnych ofert w danym sklepie i otrzymujesz prowizje od sprzedaży, jak ludzie odwiedzający Twój blog, klikną w reklamę i coś kupią
– możesz prowadzić blog na dowolny temat i podjąć współpracę z Google AdSense (lub podobną platformą) i umieścić na swoim blogu reklamy kontekstowe, czyli takie, które automatycznie dopasowują się do treści na prowadzonym blogu – za każde kliknięcie w taką reklamę przez osoby odwiedzające Twój blog, otrzymasz wynagrodzenie. Ale jest to opcja zdecydowanie dla blogerów, których blogi generują dużo odwiedzin dziennie, ponieważ zyski za jedno kliknięcie są “groszowe”
– możesz stworzyć swój własny produkt/własne szkolenie i promować je na swoim blogu
– zarabianie na samym systemie blogowym, czyli na jego sprzedaży (np. firma Empower Network, z którą współpracuję, płaci 100% prowizji od sprzedaży takiego systemu, czyli $25 – biorąc pod uwagę, że są to miesięczne płatności abonamentowe, od raz pozyskanego partnera, otrzymujesz co miesiąc prowizje)
– sprzedaż miejsca pod reklamy na swoim blogu. Przykładowo możesz podjąć współpracę z serwisem AdTaily i umieścić specjalny widget na swoim blogu, dzięki któremu odwiedzający Twój blog, będą mogli wykupić reklamę banerową na określony czas, która będzie wyświetlana na Twoim blogu w miejscu, gdzie umieścisz kod tego widgeta

Zarabianie na Blogu – Przykłady Własne

Przykłady moich blogów, które być może zainspirują Cię do stworzenia własnego bloga generującego dla Ciebie dochody:

1) http://trafficmonsoon.lukaszgaluszka.pl

 

Współpracuję z platformą reklamową Traffic Monsoon, która oprócz zakupu kampanii reklamowych, umożliwia również zarabianie pieniędzy i jak możesz zauważyć, blog ten dotyczy tylko i wyłącznie Traffic Monsoon i wszelkich aspektów związanych z tym biznesem. Czyli na czym głównie zarabiam dzięki tamtemu blogowi? – pozyskuję reklamodawców (partnerów) i zarabiam na prowizjach od ich zakupów w Traffic Monsoon. Poza tym promuję również inne biznesy w których działam oraz np. książki związane z zarabianiem…

 

2) http://blog.lukaszgaluszka.pl

Blog ogólnie na temat zarabiania w Internecie. Poruszam tutaj różne tematy związane z zarabianiem w Internecie – czasem piszę o konkretnych firmach/biznesach, rozwiązaniach biznesowych, jednocześnie promując swoje rozwiązania, biznesy, w których działam itd.

Jak możesz zauważyć, ja prowadzę przede wszystkim blogi tematyczne, gdzie głównym tematem jest zarabianie w internecie.
E-biznes, marketing internetowy, marketing sieciowy… to są tematy, które mnie od lat interesują i dlatego te tematy poruszam… w tej dziedzinie przez cały czas się rozwijam…

Jeśli planujesz założyć swój pierwszy blog, to przede wszystkim nie twórz go „na siłę”, czyli w temacie, który Ciebie nie interesuje – kierując się tylko chęcią zysku. Gwarantuje Ci, że z takim podejściem, konkretnych pieniędzy nigdy nie zarobisz. Musisz skupić się na przekazywaniu wartości na swoim blogu, czyli czegoś, czego inni ludzi poszukują – to jest podstawa zarabiania na blogu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *