Co To Jest Content Marketing i Co Ma Wspólnego z Blogiem?

Wiem, że większości ludzi w Polsce, trudno jest sobie wyobrazić to, że można zarabiać sporo pieniędzy dzięki temu, co się lubi robić, ponieważ trudna mentalność, brak wiary w siebie i krótkowzroczność, to codzienność u nas.

…aczkolwiek jest coś takiego, co może mocno pomóc każdej osobie, która chce się wyrwać z tego chorego schematu niezdrowej mentalności zbiorowej – i jest to content marketing.

Co To jest Content Marketing i Jak Może Spowodować Drastyczny Wzrost Twoich Dochodów i Rozwój Dowolnego Biznesu?

Content Marketing jest nazywany również marketingiem treści i jest to dzielenie się wartościową wiedzą z innymi ludźmi na wiele różnych sposobów, np. tak, jak to robię w tym momencie, czyli umieszczając artykuł na swoim blogu, dzięki czemu masz dostęp do konkretnej wiedzy i jeśli będzie ona dla Ciebie wartościowa, to w zamian za moją pracę, możesz np. udostępnić ten artykuł na jakimś portalu społecznościowym, skomentować go pozytywnie lub np. podjąć ze mną współpracę, jeśli chcesz się rozwijać i budować swój biznes online.

 

Czyli celem content marketingu mogą być różne działania, czy też obustronne korzyści – Ty dając komuś wartościową treść/wiedzę, dajesz tak naprawdę dużą korzyść tamtej osobie/osobom, natomiast w zamian możesz otrzymać korzyść w postaci pozyskania partnerów do swojego biznesu, sprzedaży produktów, wypromowania swojej firmy, usługi, produktu…

Innym przykładem content marketingu, może być również tworzenie nagrań wideo z wartościową wiedzą/informacją dla innych ludzi i umieszczanie tych nagrań przykładowo na swoim kanale YouTube oraz dzielenie się nimi z innymi ludźmi na różne sposoby (np. wysyłając mailing do swojej bazy subskrybentów).

Przykład:

 

…otrzymujesz konkretne informacje, jak sobie poradzić z jakimś problemem (czyli otrzymujesz korzyść), w zamian możesz polubić lub udostępnić to wideo na YouTube, dzięki czemu ja uzyskam korzyść w postaci większej popularności mojego kanału… lub też możesz zapisać się na moją listę mailingową albo też dołączyć do mnie w ramach np. biznesu ALL IN ONE PROFITS. Czyli obydwie strony powinny odnieść jakąś korzyść.

Content Marketing Jest Narzędziem Do Budowania Biznesu, Wizerunku Własnego Lub Wizerunku Firmy…

Dzięki tej “metodzie” możesz uzyskać badzo wiele, w różnych aspektach życia. Możesz np. zdobyć pracę, chłopaka lub dziewczynę, rozwinąć swój biznes, zwiększyć sprzedaż konkretnych produktów lub usług, czy też stać się ekspertem w danej dziedzinie…

Dzięki wartościowym treściom, które będziesz przekazywać np. na swoim blogu, możesz ten blog wypozycjonować na wysokie miejsca w wyszukiwarce Google(w wynikach organicznego wyszukiwania), dzięki czemu pozyskasz darmowy ruch i następnie np. subskrypcje na listę mailingową oraz sprzedaże w swoim biznesie.

Content Marketing to również wszelkiego rodzaju prezentacje (np. w Power Point), webinaria, podcasty, raporty w plikach pdf, czy też np. artykuły w gazetach (content marketing funkcjonuje nie tylko w Internecie…).

Mam nadzieję, że jasno wytłumaczyłem Ci co to jest content marketing i w jakiś sposób zainspirowałem, abyś wykorzystał/a te informacje do osiągnięcia tego, czego chcesz w swoim życiu – niezależnie od tego, czy są to pieniądze, czy być może zbudowanie związku…

Jeśli czujesz, że jest to dla Ciebie wartościowe, co otrzymałeś/aś w tym artykule, to podziel się nim na Facebooku lub innych portalach społecznościowych…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *