Buduj Listę Mailingową, Bo Jak Nie To…

Skąd się biorą największe pieniądze w biznesie budowanym online?

Odpowiedź jest krótka: w dużym uproszczeniu, z listy mailingowej.

…wielu ludzi błędnie ten aspekt rozumie – nie chodzi oczywiście o zakup bazy maili z niewiadomego źródła i później wysyłanie spamu do tych ludzi (tak niektórzy kombinują), tylko o budowanie własnych list mailingowych na przeróżne sposoby (np. jako newsletter na blogu lub w sklepie internetowym, jako darmowy kurs wysyłany drogą e-mail itd.) oraz budowanie relacji z subskrybentami.

 

Jeśli budujesz swoje listy mailingowe „w naturalny” sposób, dając dużo jakiejś wartości swoim subskrybentom, to ci ludzie, stają się w pewnym momencie lojalni wobec Ciebie. Dzięki takim wartościowym listom mailingowym, w dłuższej perspektywie czasu,  możesz mocno zwiększyć sprzedaż produktów/usług, szybko pozyskać partnerów do nowego przedsięwzięcia…

Przykład: kilka dni temu, wysłałem mailing do subskrybentów z kilku moich list mailingowych z pytaniem, odnośnie prostej metody zarobkowej. Odzew w najbliższych kilku dniach był spory – tutaj możesz zobaczyć potwierdzenie drobnej części odpowiedzi, które otrzymałem:

 

…gdybym miał znaleźć gdzieś tych ok. 100 osób zainteresowanych, które odpowiedziały na moją wiadomość – zajęłoby mi to mnóstwo czasu. Posiadając dużą listę lojalnych subskrybentów/klientów, można w krótkim czasie, osiągnąć niesamowite wyniki sprzedażowe itp.

Poza tym, lista mailingowa jest jednym z bardzo ważnych elementów  uniezależnienia się od korporacji reklamowych, takich jak np. Google, czy Facebook, które często traktują reklamodawców, delikatnie mówiąc – niepoważnie.

Także, warto przez cały czas budować swoje listy mailingowe – to jest podstawa każdego biznesu rozwijanego online!

Przydatna funkcja w autoresponderze…

Aby budować listę mailingową, potrzebujesz oczywiście do tego odpowiednie narzędzie, którym jest autoresponder (czy też system mailingowy).

Ja korzystam z kilku różnych autoresponderów, ale tylko jeden z nich ma świetną funkcję, bardzo przydatną np. w marketingu sieciowym, bo jak budujemy własną grupę partnerów i chcemy im pomóc…, to idealnie ona się sprawdza.

Zobacz wideo:

…tak wygląda śmieszna cena za autoresponder z opcją omówioną w wideo i całym zestawem  innych usług/narzędzi marketingowych: http://aiopteampolska.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *