BLOG (Część 8). Jak Szybko BLOG Zacznie Przynosić Tobie Zyski?

Jeśli pomyślałeś/aś kiedykolwiek o prowadzeniu swojego bloga – jaka była Twoja pierwsza myśl?

…czy zastanawiałeś/aś się wtedy, kiedy zaczniesz zarabiać pieniądze, dzięki swojemu blogowi? 

Jeśli to jest Twój główny cel na którym się skupiasz, czyli zarabianie kasy dzięki blogowi, to może być bardzo kiepsko z tym zarabianiem u Ciebie… i z tym, że w ogóle będziesz prowadzić swój blog przez długi okres czasu (lata). 

Pasja We Wszystkim, Co Robisz…

Jeżeli nie widzisz w blogowaniu żadnego innego sensu (jak dawanie wartości innym ludziom, inspirowanie ich do dokonywania zmian w swoim życiu – w różnych aspektach ich życia, jak pomaganie innym ludziom w rozwiązywaniu ich konkretnych problemów), tylko kierujesz się chęcią czerpania zysku, to szybko się „wypalisz”, nie będziesz mieć zadowalających rezultatów finansowych i porzucisz blogowanie twierdząc, że to nie działa…

Kolejna sprawa to kwestia wytrwałości i systematyczności – jeśli dodajesz nowe, wartościowe treści w miarę systematycznie na swoim blogu, to przyciągasz coraz więcej ludzi, część z nich staje się „nałogowymi” czytelnikami Twojego bloga (nawet jeśli o tym nie wiesz, bo nie komentują Twoich artykułów, nie dają znaku życia…).

…i dopiero Ci ludzie tak naprawdę, mogą stać się Twoimi wartościowymi klientami lub partnerami w Twoim biznesie – ludzie, którzy doceniają to, co robisz, którzy widzą ogromną wartość w Twoich działaniach i są pewni, że chcą z Tobą współpracować.

Dzięki swojemu blogowi i wartościom, które przekazujesz na nim, spowodujesz, że to ludzie będą do Ciebie pisać i prosić o możliwość współpracy z Tobą.

Zobacz na to, co się dzieje w Internecie – znaczna większość ludzi „błaga” o to, aby ktoś się zarejestrował z ich linku referencyjnego do jakiegoś programu partnerskiego itp., a nie o to tutaj chodzi, bo nawet jeśli ktoś do Ciebie dołączy na takiej zasadzie, to w większości przypadków będzie to „współpraca” bez wartości, która bardzo szybko się rozsypie…

Podstawowy błąd, to brak dawania jakiejkolwiek wartości potencjalnym partnerom – większość ludzi rejestruje się w danym programie partnerskim i liczy na to, że jak komuś wyślą spam z linkiem referencyjnym, to w taki sposób zarobią mnóstwo pieniędzy – na dłuższą metę to nie wypali…

Blog jest tym miejscem, w którym możesz skupiać się na swojej pasji (niezależnie od tego, czym ona jest) i przy okazji (bardzo ważny zwrot) budować swoje źródło dochodu, swój biznes. 

Blog jest miejscem, gdzie możesz dawać wartość zarówno ludziom kompletnie nie związanym z Tobą, jak również już obecnym partnerom w dowolnym biznesie.

Większość Blogów Szybko Umiera…

W tym momencie znów duże znaczenie ma słowo „większość”.

Tak jak w każdym biznesie rozwijanym online, w każdym MLM-ie, programie partnerskim – większość ludzi nie osiąga ciekawych rezultatów, tak samo również większość „blogerów” rezygnuje z prowadzenia swojego bloga bardzo szybko.

Co jest powodem zarówno w jednym, jak i w drugim przypadku? 

Przede wszystkim brak cierpliwości, wytrwałości i systematyczności w swoich działaniach.

Teraz odsyłam Cię do artykułu mojej znajomej z Facebooka.  Aleksandra Niedzielska napisała o swoich obserwacjach w kwestii właśnie blogów i tego jak szybko większość blogów umiera, także przeczytaj wartościowy artykuł Aleksandry pod tytułem Przeglądam blogi starych znajomych i…?

…Więc Jak Szybko BLOG Zacznie Przynosić Tobie Zyski?

 Tak naprawdę nie ma tutaj konkretnej odpowiedzi, bo jest to zależne od wielu czynników – np. od Twojego zaangażowania, Twojej pasji, systematyczności w własnym rozwoju w danej dziedzinie, od tego,  czy swój blog promujesz „naturalnymi” (darmowymi) sposobami, czy masz środki na to, aby promować swój blog również przy użyciu płatnych metod. 

 W niektórych przypadkach jest to kwestia ok. 3 miesięcy, jak blogerzy zaczynają generować coraz ładniejsze zyski, często jest to ok. roku czasu, a jeszcze w innych przypadkach o wiele dłużej. Nie ma tutaj reguły.

 

Czy Ty Możesz Zbudować Swój Własny Blog? Czy Nadajesz Się Do Tego i Czy Będziesz Zarabiać Dzięki Blogowi Pieniądze?

Każdy może! Warunek: musisz mocno tego chcieć!

…w tym momencie muszę wspomnieć o jednym z moich partnerów biznesowych, który jest dla mnie najlepszym, mega pozytywnym przykładem akurat w tym temacie – jest to Jacek Urbanik.

Jacek dołączył do naszej grupy/projektu AIOP Team Polska ok. roku temu. Nie wiedział wtedy nic na temat budowania swoich blogów, stron, zarabiania w Internecie itd., ale chciał się tego nauczyć.

Co zrobił? Zwyczajnie podjął decyzję, że będzie to robił – napisał do mnie jednego dnia, że chce zbudować swój blog, zapytał o kilka spraw związanych z blogiem, a kilka dni później podsyła mi link do swojego pierwszego bloga http://jakzarabiacwdomu.pl 

Trochę szczęka mi opadła, bo większość ludzi… jak myślisz, co robi? – oczywiście stękają, że tego nie potrafią, tamtego nie potrafią, „a może byś zrobił za mnie…” – a tu Jacek, który jednego dnia „nic wie”, kilka dni później ma swój blog.

W ciągu tego ok. roku czasu, Jacek poczynił ogromne postępy – oprócz tego, że zbudował sobie stałe źródło dochodu w ALL IN ONE PROFITS i innych projektach, to nauczył się tworzyć swoje strony oraz buduje już trzeci blog!

Zobacz te dwa pozostałe blogi Jacka:

http://blogforbusinessonline.com/BlogAiopTeamPolska

http://blogforbusinessonline.com/BlogTrafficMonsoon/ 

 

…więc czy możesz zbudować swój blog, który będzie generował dla Ciebie zyski? 

Jak widzisz na przykładzie Jacka – oczywiście, że tak!

…pod warunkiem, że przejdziesz z etapu „pierdoły”, która „nic nie wie” i szuka sobie cały czas wymówek opierając się na „niewiedzy”, do etapu człowieka, który potrafi podjąć decyzję (sam przed sobą) i który będzie uparcie dążył w obranym kierunku – BEZ WZGLĘDU NA TO, ILE CZASU  MU TO ZAJMIE!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *