BLOG (Część 6). Wzmocnij Pozycjonowanie Artykułów w Wyszukiwarkach

Tak jak wspominałem w poprzednim artykule pt.”BLOG (Część 5). Stwórz z Własnego Bloga Maszynę Do Zarabiania Pieniędzy„, pisząc artykuły – oprócz tego, że powinny one zawierać jakąś wartość dla odbiorców, warto pamiętać w nich również o dwóch sprawach:

– do kogo kierujemy nasze treści/materiały (kim są nasi potencjalni odbiorcy)
– jak tworzyć artykuły, aby szybciej i lepiej pozycjonowały się w wyszukiwarkach internetowych

…i dzisiaj skupmy się na tej kwestii z wyszukiwarkami, czyli:

Jak Wzmocnić Pozycjonowanie Naszych Artykułów w Wyszukiwarkach Internetowych?

Interesuje nas oczywiście głównie wyszukiwarka Google, bo z niej najwięcej ludzi z Polski korzysta, także w tej wyszukiwarce liczą się dla nas jak najwyższe pozycje.

Oprócz metod, które opisałem w poprzednim artykule, czyli tych, które warto stosować w samych artykułach, w treściach artykułów, warto również stosować zewnętrzne “wspomagacze”.

Jedną z najlepszych metod, aby możliwie jak najszybciej wypozycjonować swój artykuł z bloga, na wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania w Google, jest utworzenie swojego kanału na YouTube i nagrywanie materiałów wideo powiązanych z tematyką danego artykułu lub nawet na ten sam temat, którego dany artykuł dotyczy.

…ale Jak Takie Wideo Może Wzmocnić Pozycjonowanie Naszych Artykułów z Bloga w Wyszukiwarkach?

Bardzo ważne jest tutaj właściwe opisanie swojego wideo – tytuł powinien zawierać frazę kluczową powiązaną z tematyką wideo oraz Twojego artykułu na blogu. Ta fraza kluczowa powinna również znaleźć się w opisie wideo i wśród tagów. Oprócz tego w opisie swojego wideo, wklejasz (najlepiej przed opisem) link do artykułu na swoim blogu.

np. to wideo:

===> Zobacz tutaj na tytuł i opis tego wideo… (to wideo odsyła w zasadzie do strony głównej bloga, a nie do artykułu… i odsyła także do strony przechwytującej)

https://www.youtube.com/watch?v=ZmbqtREMudM

Wideo umieszczane w serwisie YouTube (należącym do Google) ma to do siebie, że po jego umieszczeniu, często w ciągu kilku/kilkunastu minut, pojawia się w wynikach wyszukiwania organicznego w wyszukiwarce Google (na frazę kluczową powiązaną z tym wideo)!

…czyli samo wideo, może spowodować, że na Twoim blogu pojawi się bardzo szybko bezpłatny ruch pochodzący z wyszukiwarek. Im większy ruch „organiczny” (naturalny) będzie generowany na Twoim blogu/artykule, tym mocniej dany artykuł zostanie “doceniony” przez Google, w efekcie czego – sam artykuł również zacznie pojawiać się wyżej w wynikach wyszukiwania.

Tych metod „zewnętrznych” jest oczywiście o wiele więcej, ale według mnie, moich obserwacji i doświadczeń  – ta metoda z wideo jest jakby kluczową w wzmacnianiu pozycjonowania swoich artykułów, także tą metodą dzielę się z Tobą…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *