BLOG (Część 2). Pomysły Na Nowe Treści

Duża część ludzi, którzy myśleli o stworzeniu własnego bloga, ale się wycofali albo zwlekają z tym miesiącami… budują sobie w swoich umysłach przeróżne blokady, „mury”, lęki – jednym z nich jest np. „skąd ja wezmę pomysły na nowe artykuły do swojego bloga?”

 

No Właśnie – Skąd Weźmiesz Pomysły Na Artykuły Do Swojego Bloga?

Wracając do pierwszego artykułu z tej serii, którego tytuł brzmi „BLOG (Część 1). Jak Zaplanować Swój Pierwszy Blog?” oraz kwestii pasji – jeśli stosunkowo szybko zdołasz odkryć, co jest Twoją pasją, co Cię tak naprawdę mocno interesuje, to nie będziesz mieć większego problemu z pomysłami na nowe artykuły do swojego bloga… przynajmniej na początku. W pewnym momencie oczywiście pojawi się „pustka w głowie”, czy też efekt chwilowego „wypalenia”, ale co możesz zrobić, aby takich momentów było jak najmniej?

 

Nieważne, co Ciebie interesuje – musisz się w tym temacie przez cały czas „obracać”, rozwijać, testować nowe rozwiązania i dzielić się tym na swoim blogu, dzielić się swoimi spostrzeżeniami, rezultatami itd.

Mnie na przykład interesuje ogólnie pojęte „zarabianie w Internecie”, rozwijanie własnego biznesu, czy też budowanie własnego źródła dochodu w oparciu o Internet, a z tym tematem łączy się wiele różnych aspektów, jak np. motywacja, rozwój osobisty, narzędzia marketingowe itd. W związku z tym, chętnie czytam książki powiązane z tymi tematami, oglądam materiały wideo na YouTube, uczestniczę w szkoleniach internetowych, testuję rozwiązania, których się uczę dzięki tym wszystkim materiałom… – czyli nabywam nowych doświadczeń, nowej wiedzy, umiejętności i przekazuję to wszystko później dalej (czyli np. właśnie w postaci artykułów na swoich blogach).

Jeśli to potraktujesz jako swoją codzienność (będziesz codziennie coś czytać, słuchać, oglądać…, co jest związane z Twoją pasją), na bieżąco będziesz mieć pomysły na tworzenie nowych materiałów, artykułów, treści…

Inspiracja Do Napisania Nowego Artykułu…

Każdy dzień jest jednak trochę inny. Nie zawsze nam się chce napisać nowy artykuł. Czasem potrzebujemy mentalnego kopniaka, aby coś nas zainspirowało, aby poczuć tę właściwą energię, dzięki której klawiatura komputera „pali się” pod palcami…

 

Tę inspirację można czerpać właśnie np. z wcześniej wspomnianych „metod” w postaci czytania, słuchania, oglądania… Im mocniej dany temat będzie Ciebie interesował, im więcej wiedzy i doświadczeń nabędziesz w danym temacie, tym szybciej coś Cię zainspiruje i momentalnie pojawi się pomysł na nowy artykuł w Twojej głowie.

Mnie czasem wystarczy spojrzeć np. na tytuły artykułów na innych blogach i jak po pstryknięciu palcami, pomysł na nowy artykuł po prostu się pojawia. Nie muszę nawet czytać tamtych artykułów, wystarczą mi tylko nagłówki, żeby wiedzieć, o czym pisać.

Więc bardzo ważne jest, aby pisać o tym, co się naprawdę lubi, a nie robić czegoś na siłę – np. tylko dla kasy…

Mam nadzieję, że ten krótki artykuł, będzie inspiracją dla Ciebie, aby jednak przestać szukać sobie wymówek i budować sobie w głowie ograniczenia, tylko poważnie zabrać się za prowadzenie swojego bloga.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *