UOKiK w Temacie FutureNet…

Urząd Ochrony Konsumentów i Konkurencji opublikował 18 grudnia 2017 listę kilkunastu firm, w sprawie których albo już są prowadzone postępowania z podejrzeniami, że są to piramidy finansowe, albo też po prostu ostrzegając/informując, że niektóre z nich mogą być elementami przedsięwzięcia noszącego znamiona piramidy finansowej.

Firma FutureNet niestety również znalazła się na tej liście mimo, iż zdecydowanie nie ma nic z tym wspólnego…

Nagrałem wideo odnośnie tej kwestii, w którym chcę Ci pokazać to, czego z reguły większość nie widzi, nie zastanawia się nad tym itd. – zobacz:

…tych nieprawidłowości, które zostały opublikowane na stronie urzędu, nie da się nie zauważyć.
Jeden z właścicieli FutureNet bardzo szybko zareagował na te bezpodstawne i zarazem oczerniające firmę informacje, publikując na Facebooku ten dokument:

W tej negatywnej sytuacji, pozytywne jest to, że właściciele praktycznie są „na miejscu”, prawnicy współpracujący z firmą i dbający o aspekty prawne również, więc ma kto po prostu wyjaśnić tę sprawę z organami prowadzącymi postępowanie…

Ogólnie większość (a może nawet wszystkich) firm działających na zasadzie rekomendacji (programy partnerskie, MLM, MLPS, revenue share itp.) doświadczało lub doświadcza z czasem różnego rodzaju kłopotów wynikających z tego, o czym wspominałem w powyższym wideo – czyli z mentalności ludzi, totalnego niezrozumienia „tematu”, co jest powodem i zarazem najłatwiejszą drogą tamtych osób do bezpodstawnych oskarżeń, „donoszenia” na firmy do różnych organów, postrzegania tego typu firm, jako oszustwa…

Prekursorem modelu biznesowego MLM jest firma AMWAY działająca od 1959 roku i cóż – tamta firma „przecierała szlaki” w tym modelu biznesowym i doświadczała ogromnych problemów – również jak wiele obecnie firm, Amway był firmą posądzaną o to, że jest piramidą finansową.

Po latach procesu sądowego, firma wygrała sprawę, gdzie sąd orzekł, że nie jest to żadna piramida finansowa.

Mimo, że minęło sporo lat od tamtego czasu, to mentalność większości ludzi nadal się nie zmieniła i zdecydowana większość firm, które dają możliwość zwykłym ludziom, osiągnąć poziom finansowy tak duży, jakiego nigdy nie doświadczyliby np. etacie, powoduje ciągłe „zgrzyty” i w wielu przypadkach bezpodstawne oskarżenia. 
Nawet sam AMWAY nadal jest firmą przez wielu osądzaną, krytykowaną, wyzywaną od piramid finansowych itd.

Warto się edukować w tych tematach, zamiast marnować czas na krytykę oraz próby niszczenia ludzi i firm tylko za to, że chcą zrobić „coś więcej” dla innych ludzi i dla siebie, swojej rodziny…

…mimo prowadzonego postępowania w sprawie FutureNet – finanse, czy też działalność firmy nie jest w żaden sposób blokowana przez instytucje, prokuraturę itd. tak więc można nadal korzystać z usług i produktów firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *