Chcesz Zarabiać Online? – Wyrzuć To z Głowy…

Na pewno pamiętasz taką sytuację opartą na swoim przykładzie lub na przykładzie ludzi, których znasz lub którzy mieli podjąć współpracę z Tobą w danym biznesie internetowym… że podejmujesz współpracę w ramach jakiegoś biznesu online, zaczynasz w nim działać, a po kilku tygodniach lub po ok. miesiącu stwierdzasz, że ten biznes jest beznadziejny, że nic tam nie można zarobić lub że firma Cię oszukuje.. (mimo że zasady danego biznesu są bardzo jasno określone).

Inny przykład…

Współpracujesz z jakąś firmą od pewnego czasu, budujesz swój biznes w Internecie w oparciu o tę firmę – jesteś liderem, budujesz grupę partnerów w tym konkretnym biznesie i kontaktują się z Tobą osoby „zainteresowane” podjęciem współpracy. Jakie jest jedno z pierwszych pytań kierowanych od takiej osoby do Ciebie? Oczywiście „ile zarabiasz?”

Jeśli działasz od niedawna w tym biznesie, to powiesz o niewielkiej kwocie.. Jeśli zbudowałeś już solidne podstawy biznesu, to powiesz o dużej kwocie (jeśli w ogóle masz zamiar powiedzieć o swoich zarobkach).

…i co ten człowiek robi, jak usłyszy odpowiedź? W obydwu przypadkach „ukręca łeb sprawie” i znika, mimo że był “bardzo zainteresowany” tym biznesem. Jak powiesz o małej kwocie, to ten człowiek na wstępie stwierdza, że biznes nie ma sensu, skoro Ty działasz już jakiś czas i nie osiągasz dobrych wyników. Jak z kolei powiesz o dużej kwocie – ten człowiek nie uwierzy Ci, że jest to realne (pomyśli, że jesteś nieuczciwym człowiekiem, który chce go naciągnąć).

W Polsce? no weźźźź, tutaj przecież nawet dżdżownice skręcają sobie nawzajem karki, żeby mieć się czym żywić.. 😉 ..a wujek Henek czyści buty za 200 zł miesięcznie – przecież nie ma nic poza wujkiem Henkiem i jego pracą w tym kraju, co daje wyższy dochód.. 🙂

Więc, jaki jest problem wielu ludzi, których wstępnie zainteresował dany biznes online i nagle rezygnują? Główny problem to:

Schemat pt. „Praca na Etat”

Miażdżący mózg schemat zakodowany w podświadomości, który rządzi tymi ludźmi, a oni nawet nie zdają sobie z tego sprawy. Jeśli Ciebie ta kwestia dotyczy to wiedz, że podświadomość nie pozwala Ci zmienić swojego życia, bo wszystko co jest inne niż Twój zakodowany w podświadomości schemat, odbierasz jako coś złego i coś, co jest nie możliwe do osiągnięcia dla Ciebie..
Ty po prostu nie potrafisz myśleć inaczej. Tacy ludzie myślą na zasadzie:

praca na etat = bezpieczeństwo, stabilna sytuacja finansowa
nie ma pracy = nie ma możliwości, trzeba wyjechać zagranicę „za chlebem”
biznes z dużymi zyskami/prowizjami = coś podejrzanego, to musi być przekręt

Brzmi znajomo?

Totalny Reset Mózgu…

Ja osobiście przez wiele lat miałem również zakodowany schemat pracy etatowej w swojej podświadomości. Większość ludzi z moich okolic zaszczepiało mi ten schemat od dziecka w podświadomości – będąc w szkole średniej, nawet mi nie przeszło przez myśl, że ja mogę mieć własną firmę lub że mogę budować biznes w MLM-ach. Jedyny obraz przed oczami, który miałem to “skończyć szkołę (i ewentualnie studia) i znaleźć pracę”.

Po kilku ukończonych szkołach, po wyjazdach do pracy w UK, po poszukiwaniach pracy w Polsce…stwierdziłem, że praca na etat nie jest dla mnie. Nie jest to coś, co mnie napędza, a jedynie dołuje i spycha na psychiczne dno.

…i mimo całego przeprogramowanego otoczenia, które wyzywa ludzi bogatych od złodziei itp., wszedłem na trochę wyższy poziom.

Nie rozumiałem wtedy o co chodzi, że większość ludzi z mojego otoczenia nie potrafi mnie zrozumieć, a ja ich stosunku do życia nie pojmuję..

Kilka lat temu, jak mocno zainteresował mnie temat rozwoju osobistego, kupiłem 2 książki Roberta Kiyosaki pt.”Bogaty Ojciec, Biedny Ojciec” oraz „Kwadrant Przepływu Pieniędzy”. Po przeczytaniu obydwu książek pojawił się w mojej głowie potężny efekt WOWWWW!

W drugiej z wymienionych książek, Robert podzielił wszystkich ludzi na 4 grupy:

– pracownik etatowy
– samo zatrudniony
– właściciel biznesu
– inwestor

…i pokazuje, jak ludzie znajdujący się w tych poszczególnych grupach, zupełnie inaczej myślą – zupełnie inaczej postrzegają świat, a zwłaszcza kwestie związane z zarabianiem pieniędzy, pozyskiwaniem środków… Wtedy pomyślałem “teraz już wiem, dlaczego nie mogę zrozumieć i dogadać się z innymi ludźmi” – ja wtedy byłem w tej drugiej grupie, czyli byłem samo zatrudnionym. Zastanawiałem się, co ci wszyscy ludzie wokół mnie pieprzą o jakiejś stabilizacji, godnej przyszłości, jak sobie znajdą albo ja znajdę pracę, w momencie kiedy rynek pracy stał się bardzo niestabilny, ZUS się zaczął sypać, znajomi ze szkół i studiów zaczęli wyjeżdżać zagranicę..

Jaka Jest „Recepta” Na Zmianę?

Ludzie którzy powoli zaczynają dostrzegać, że praca na etat w większości przypadków nie daje możliwości rozwoju i zwiększenia dochodów (funkcjonujesz w jednej “ramce” finansowej przez dziesiątki lat), zaczynają poszukiwać czegoś innego, nawet podejmują współpracę w różnych biznesach, ale w większości przypadków szybko rezygnują, bo w podświadomości przez cały czas tkwi schemat pracy na etat – nie ma konkretnych zysków z biznesu po miesiącu lub dwóch, rezygnują… A biznes to nie praca na etat, gdzie „musisz” otrzymać pieniądze za wykonaną pracę w określonym czasie..

Jak zmienić taki schemat? Możesz zacząć np. od przeczytania wyżej wspomnianych książek, które ukażą Ci obraz rzeczywistości i możliwości oraz pułapek, jakie są w świecie pieniędzy, a później na pewno pojawi się sporo pomysłów w Twojej głowie, co robić dalej ze swoim życiem… czy chcesz się rozwijać, czy wolisz pozostać na obecnym etapie..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *