BLOG (Część 4). Artykuły i Podstrony Na Blogu

W serii artykułów dotyczących budowy swojego bloga, celem informacji, które w nich przekazuję, nie jest budowa bloga tylko po to, aby go sobie prowadzić i tyle… Celem jest zarabianie pieniędzy dzięki swojemu blogowi, a raczej dzięki swojej pasji, którą możesz rozwijać i dzielić się nią w jakiejś postaci na swoim blogu.

W Przypadku Artykułów i Podstron Na Swoim Blogu, Pamiętaj Że…

1) Każdy artykuł oraz każda podstrona na blogu, jest traktowana przez roboty wyszukiwarek internetowych, jak oddzielna strona (w kwestii pozycjonowania ich w wyszukiwarkach)

2) Każdy artykuł, który napiszesz, kierujesz do wcześniej określonej grupy odbiorców – do ludzi, których chcesz przyciągnąć do swojego bloga (o określaniu grupy docelowej, wspominałem w jednym z poprzednich artykułów z tej serii)

…czyli pisząc nowe artykuły, warto zawsze pamiętać o dwóch kwestiach: o Twojej grupie docelowej, do której kierujesz swoje treści oraz o wyszukiwarkach, bo im szybciej/lepiej Twoje artykuły wypozycjonują się zwłaszcza w wyszukiwarce Google na ważne frazy kluczowe, tym większy ruch pozyskasz do swojego bloga za darmo, a to z kolei przełoży się na Twoje późniejsze zyski.

O Czym Warto Jeszcze Pamiętać w Przypadku Artykułów i Podstron Na Blogu?

Przede wszystkim o tym, że powinny być one z sobą połączone (zlinkowane). Każdy artykuł oraz podstrona, powinny zawierać min. jeden link wewnętrzny (czyli np. jakaś podlinkowana fraza kluczowa lub słowo kluczowe, powinno odsyłać do innej podstrony bloga lub do innego artykułu na blogu) oraz min. jeden link zewnętrzny (czyli albo link lub też podlinkowana fraza kluczowa, która odsyła do innej strony w Internecie, do bloga, kanału lub konkretnego wideo w YouTube itp.).

Dlaczego tak? Ponieważ roboty wyszukiwarek internetowych, poruszają się głównie za pośrednictwem linków umieszczanych np. w treściach blogów, stron itd. i pamiętając o tym, że każdy artykuł i podstrona, są traktowane przez wyszukiwarki jak oddzielne strony – jak robot wyszukiwarki trafi na Twój artykuł bez linków (czyli „bez wyjścia” z tej strony), to automatycznie, Twój artykuł traci wartość „w oczach” wyszukiwarki i nie będzie on pozycjonowany na wysokich pozycjach np. w wyszukiwarce Google.

Co To Jest w Ogóle To Pozycjonowanie?

W wielkim skrócie – działania zmierzające do tego, aby nasz blog, artykuł, strona, serwis… – znalazł się jak najwyżej w wynikach wyszukiwania organicznego w wyszukiwarkach internetowych (zwłaszcza w Google).

Czyli jak ktoś poszukuje czegoś konkretnego w Internecie – np. konkretnego produktu lub rozwiązania swojego problemu z czymś, to wpisuje w wyszukiwarce konkretną frazę kluczową – np. „jak zarabiać z AIOP Team Polska?” …i jeśli dużo ludzi poszukuje tego czegoś, a Ty spowodujesz, że Twój artykuł na ten konkretny temat, znajdzie się na pierwszych miejscach w wynikach wyszukiwania, to pozyskasz sporo darmowego ruchu – sporo ludzi, którzy są zainteresowani tą konkretną usługą, produktem, rozwiązaniem problemu itd. (a im więcej osób zainteresowanych tematem, wejdzie na Twój blog, tym więcej możesz pozyskać subskrybentów, klientów lub partnerów do swojego biznesu).

Tworząc Artykuły Zwróć Uwagę Na…

Pisząc artykuły, warto zwróć uwagę na takie elementy (pod kątem dobrego ich pozycjonowania w wyszukiwarkach) jak:

1. Tytuł artykułu odgrywa bardzo ważną rolę – jego celem jest zwrócenie uwagi potencjalnego odbiorcy

Warto stosować w tytułach cyfry – np. „Jak Zarobiłem 50 000 zł w 2 Tygodnie?” albo „5 Metod, Które Zmiotą Twoją Konkurencję w Biznesie w Ciągu Miesiąca” itp.

2. Stosuj w artykułach nagłówki H1, H2, H3 (w tych artykułach, gdzie jest to możliwe)

Każdy z tych nagłówków powinien zawierać główną frazę kluczową dla Twojego artykułu – załóżmy, że dla twojego artykułu, taką frazą jest „zarabianie na blogu”, więc piszesz treść artykułu i wstawiasz pierwszy nagłówek H1

Zarabianie Na Blogu – 3 Metody

…piszesz treść pod powyższym nagłówkiem i później wstawiasz drugi nagłówek H2 np.:

Jak Zarabianie Na Blogu Może Zmienić Twoje Życie?

…znów pod tym nagłówkiem piszesz adekwatną do niego treść i wstawiasz nagłówek H3

Zarabianie Na Blogu Całkowicie Odmieniło Życie Łukasza…

…i znów odpowiednia treść.

W treści artykułu pisanej „normalną czcionką”, również powinna się taka fraza kluczowa znaleźć kilka razy (nie przesadzaj z ilością). Te frazy powinny być użyte w zdaniach tak, aby te zdania brzmiały naturalnie, a nie sztucznie, bo Twoje artykuły mają czytać też ludzie – nie robisz tego tylko pod kątem wyszukiwarek…

3. Na początku artykułu, warto umieścić do kilku zdań, dzięki którym czytelnik, będzie wiedział mniej więcej, o czym dany artykuł będzie.

4. Stosuj podkreślenia w tekście (najlepiej fraz kluczowych), pogrubieniakursywę, zaznaczenia fragmentów tekstu kolorem, innego koloru dla wybranych fragmentów tekstu z frazami kluczowymi.

To są takie podstawy, o których warto pamiętać przy tworzeniu artykułów i które są istotne dla wyszukiwarek…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *